“ENFLASYONUN DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN YAPISAL REFORMLAR BEKLİYORUZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ENFLASYONUN DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN YAPISAL REFORMLAR BEKLİYORUZ”

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 14:34 'de eklendi ve 189 kez görüntülendi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, ekonomide yaşanan aşırı ve kontrol dışı fiyat artışlarının, ülkeyi negatif yönde etkilediğini ifade ederek hem küçük hem orta ölçekli işletmelerin sermayelerinin eridiğini belirtti.

Konu üzerine açıklamada bulunan ATSO Başkanı Çinçin; “Tüm bu olumsuzluklar içinde, olağan dışı bir durumun geliştiğini söyleyen Çinçin, özel ve kamu bankalarının 2022 Nisan ayı itibariyle net karlarının 98,2 milyar TL gibi astronomik rakamlara çıktığını, geçen yılın aynı dönemine oranla 4 katından fazla kar elde ettiklerini bildirdi. Bankacılık sektörünün büyümesi ve güçlenmesinin elbette büyük önem arz ettiğini, fakat iş dünyasının ve esnafın düşük maliyetli faizli kredilere ulaşmakta zorlandığı bir dönemde bankacılık sektöründeki karlılık oranlarının bu denli artmasının piyasa açısından sürdürülebilir bir durum değil. Yani kısaca, düşen faizler sadece bankacılık sektörüne yaramıştır. Enflasyonun düşürülemediği bir ortamda, hemen hemen hiçbir verinin ekonomiye olumlu yansıması söz konusu olamamaktadır. Hatay İş Dünyası olarak, enflasyonun düşürülmesi için yapısal reformlar ve ciddi adımlar atılmasının beklentisi içindeyiz” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı