ÜST REKLAM

logo

reklam

“En Mühim ve Feyizli İşimiz Milli Eğitim İşleridir” VALİ ATA, “YENİ EĞİTİM DÖNEMİ TÜM ÇOCUKLARIMIZA BAŞARI GETİRSİN”

 

 

Hatay Valisi Erdal Ata, 05 Şubat 2018 Pazartesi günü Antakya Gazi Ortaokulu Konferans Salonu’nda saat 09.00’da gerçekleşen 2017–2018 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyıl açılışı vesilesiyle düzenlenen programa katılım gösterdi. Gerçekleşen programa Hatay Valisi Erdal Ata yanı sıra Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.   Vali Ata’yı girişte karşılayan öğrenciler tarafından ‘okula hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Törene Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Okul Müdürü Hasan Vural’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Vali Ata, 2017–2018 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine başlamanın sevincini ve coşkusunu yürekten paylaştığını, yeni eğitim yılının ilimiz ve ülkemizin tüm çocukları için başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ettiğini dile getirerek sözlerine başladı.

Vali Ata yaptığı konuşmada; “Bir ülkenin ancak eğitim yolu ile kalkınabileceğini, eğitimin toplumların geleceğinin güvencesi olduğunu çok iyi bilen büyük önder Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşının ardından söylediği; “En mühim ve feyizli işlerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitimde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle olur.” Sözünden hareketle o günlerde başlatılan eğitim seferberliği, bugün de eğitime yapılan yatırımlarla, son yıllarda genel bütçeden en fazla payın eğitime ayrılmasıyla devam etmektedir. Devlet olarak en büyük hedeflerimizden biri büyük Atatürk’ün işaret ettiği gibi milli eğitimde muzaffer olmaktır. Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Dolayısıyla gençlerimizi, çocuklarımızı iyi bir eğitim vererek yetiştirebilirsek yine Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefini gerçekleştirebiliriz.” dedi.

Vali Ata “Bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için devletimizin tüm imkânlarını seferber ediyoruz, ancak yine de özellikle göç alan illerimizde ve şehir merkezlerinde hâlâ okul ve derslik ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Bu vesileyle hayırseverlerimizin eğitim yatırımlarına katkıda bulunmalarını beklediğimizi bir kere daha belirtmek istiyorum.” dedi.

Öğretmenlere seslenen Vali Ata “Değerli öğretmen arkadaşlarım, eğitimin baş mimarı ve temel taşı sizlersiniz. Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızı, gençlerimizi sizlere emanet ediyoruz. Onları hayata sizler hazırlıyorsunuz, bilgi çağına damgasını vuracak beyinleri sizler yetiştireceksiniz. Sizlerden isteğimiz, çağdaş Türkiye’nin mimarı olacak çocuklarımızı; vatanını, milletini seven, dürüst, çağdaş, insan haklarına saygılı, kültürlü, milli ve manevi değerlere bağlı, ülkesi ve milletine faydalı birer fert olarak yetiştirmenizdir. Sadece onlara vereceğiniz bilgilerle değil, onlara örnek olarak doğru rol modeller olmanız; öğrencilerinizin yollarını aydınlatacak, onlara iyiyi kötüden ayırma yetisi kazandıracak, onları gençlik yıllarında kötü alışkanlıklardan, kötü arkadaşlıklardan koruyacağı gibi, onlara hayat boyu rehberlik edecek bir donanım kazandıracaktır. Eğer sizler görevinizi tam olarak yapar, çocuklarımızı iyi yetiştirirseniz, atamızın emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacak, devletimiz güçlü, milletimiz ise daha müreffeh ve mutlu olacaktır”. dedi

Haber: Ümit Sağaltıcı- Foto: Haber Merkezi

 

 

Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?