“EN KRİTİK HASTAYA BİLE HİZMET VERECEĞİZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“EN KRİTİK HASTAYA BİLE HİZMET VERECEĞİZ”

Bu haber 07 Ocak 2019 - 8:36 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Samandağ Özel Deniz Hastanesi’ne Görkemli Açılış…

Uluslararası Havacılık sistemine kayıtlı lisanslı bir heliport (Helikopter Pisti) ile çalışan Samandağ Özel Deniz Hastanesi, geçtiğimiz hafta sonu görkemli bir açılış gerçekleştirdi. Gerçekleşen açılışta son teknoloji ürünler ve alanında uzman doktorlarla çalışıldığı vurgulandı. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen açılışta Samandağ Özel Deniz Hastanesi adına Defne Lojistik A. Ş. Başkanı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Murat Şefikoğulları katılımcıları selamlayarak; “Hayatta En Önemli Şey Sağlıktır” dedi.

Defne Lojistik A. Ş. Başkanı Dr. Şefikoğulları; ilçemiz vatandaşlarının sağlığının her şeyden önce geldiğini ve bu yönde hareket edeceklerinin altını çizdi.

‘Sağlığınız Bize Emanet’

‘Sağlık yoksa hayatın hiçbir anlamı yoktur’ diyerek sözlerini sürdüren Defne Lojistik A. Ş. Başkanı Dr. Şefikoğulları; “Samandağ Özel Deniz Hastanesi ailesi olarak tüm çalışanlarımızın bu anlayışa sahip olmasını istedik ve ‘Sağlığınız Bize Emanet’ diyerek yurt içinde ve yurt dışında en prestijli toplam 55 hastaneyi ziyaret ettik. Bu hastanelerle ilgili fizibilite raporları çıkarttık. Bölgemizde ilklerin hastanesini siz değerli halkımıza ve ülkemize hizmet amacıyla sunduk.

Bu ilklerimizle ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. Uluslar arası sivil havacılık rotasına dahil kaydı olan yerden yükseltmeli helikopter pisti, yani heliportumuz stratejik önemi olan ilimiz için çok önem arz etmekteydi. Çevre ve doğa dostu 45 desibel altında ses yalıtımlı 3 jeneratörümüz, argon camlı ısı yalıtımımız, soğuk ışıklı tümü LED’li aydınlatmalarımız ki bu hastane enfeksiyonlarını azaltmasının yanında tasarrufta sağlamaktadır. Hastane açılışı anında devasa 47 yoğun bakımımız özel yoğun bakım odalarımız her yoğun bakım hastasına özel mekanik vantilatörlerimiz ki böyle bir yoğun bakım özeli Türkiye’mizde henüz yok. Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa standartlarında bir dizayndır. Bu devasa yoğun bakımı ve uzamış ameliyat vakalarını ortam sterilizasyonu için bölgede bulunmayan portabl airspace cihazımız bulunmaktadır. Bunun yanında 75 yatak ruhsatlı, günlük 101 yatağa kadar faturalandırılabilen, altyapısı her an 196 yatağa çıkabilecektir. Ambulansta ve acil serviste 24 saat çalışmaya hazır otomatik kalp masajı yapan hayat kurtarıcı CPR cihazımız bulunmaktadır. İnanılmaz hassasiyette modüler tıp monitörlerimiz, yeni jenerasyon fototerapi cihazlarımız ve daha sayamadığımız çoğu cihazımız 4.0 sanayi ürünüdür. Yani inovatif ve yarı inovatif cihazlardır.

Tüm kadın doğum hekimlerimize ve radyoloji uzmanlarımıza 4D, renkli 4 boyutlu mükemmel ultrasonlarımız ki bu ultrason görüntülerini facebook ve instegram sayfalarımızdan inanılmaz görüntü kalitesini görebilirsiniz. Hastayı ve hekimi yormadan aydınlık bir iç mimari dizaynı göreceksiniz ve en önemlisi bu gelişmiş cihazları iyi kullanabilen, genç dinamik bir o kadar bilimsel becerikli, kendini yenileyebilen, kendi alanında uzman güler yüzlü, hümanist, sağlık alanında etik değerlere sahip hekim ekibimizle halkımız için hizmet vermeye hazırız.

Bundan sonra halkımız tedavi için uzak yerlere gitmek zorunda kalmayacak. Her türlü ameliyat yapılacak üst düzey yoğun bakım odalarımızda en kritik hastaya hizmet vereceğiz. Sağlıkta Özel Samandağ Deniz Hastanesi olarak yaklaşık 200-250 işçi istihdamı ile bölgemizi güçlendirmiş olacağız. Ta ki artık ülke gelişimi, vatandaş refahı, yerel yönetimleri güçlendirmek önemli olsa da yerel yatırımcıların ilçemiz için de markalaşması, katma değer üretmesi ilçemizi daha yaşanılır hale getirecektir. Sağlık sorunlarımıza yapacağımız hizmet ile İlçemize yedinci aydan itibaren her ay 2,5 milyon tl katma değer sağlamış olacağız. Bu katma değer başka yatırımları beraberinde ivmeleyecektir. Ve ailelerimiz, en zor şartlarda pamuk tarlalarında, maydanoz bahçelerinde ve gündelik bahçe işçilerinde çalışarak Samandağ İlçesinde 1000’ yakın hekimimizi ve binlerce üniversite öğrencisi okutmak için alın teri döken eli öpülesi anne, abla ve 3 kıtada alın teri döken çalışan babalarımız, ağabeylerimiz ve gelecek neslimiz için yaptığımız bu sağlık yatırım hastanemizin Evrensel Denizine siz Samandağ ve Hatay halkımızın katkı sağlayacağını biliyor ve temenni ediyoruz.

Son olarak başta ulusumuzun kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Sağlık Bakanlığı, Hatay Valiliği emeği geçen tüm yerel ve bölgesel kurumlarımıza, özel danışmanlarımıza, ilçemizin ilk sağlık yükünü çeken merhum Sayın Dr. Alaattin Cilli’ye, 40 yılını, gecesini gündüzünü halkın sağlığı için harcayan Sn. Dr. Mithat Abacı’ya, şu an halkımızın sağlığı için emek harcayarak tüm hastalarımızı kendi anne, baba, kardeş ve çocuğu gibi görüp şifa dağıtacak meslektaşlarım ve sağlık çalışanlarına, hastanemizin kuruluşunda bize yol gösteren Özel Defne Hastanesi, Özel Akademi Hastanesi, Özel Akdeniz Hastanesi ve Özel Mozaik Hastanesine yatırımlarımızı destekleyen Halk Bankası’na bu yolda her zaman yanımda olan tüm zorlukları birlikte gece yarılarına kadar çalışarak göğüslediğimiz ekibime, yatırımcılarıma ve bu yolda ihmal etmek zorunda kaldığım aileme, eşime, çocuklarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise yaptığı kısa konuşmada “ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda girişimci ruhla ortaya konulan bu hizmetin önemli olduğunu vurgulayarak, Hastanenin açılışında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmasına Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü dolayıyla şehitleri anarak başlayan Vali Rahmi Doğan, eğitim, sağlık gibi temel hizmet alanlarında devlet yatırımlarının yanında özel sektörün varlığının da büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı. Vali Doğan, “Hem kamu kurumlarının yükünü hafifletmesi hem vatandaşa alternatif sunması hem de rekabetin getireceği kalite göz önüne alındığında özel sektör yatırımlarının önemi daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.

Hastanelerin varlığı kadar, hizmet kaliteleri, donanımları, yeni teknik ve tıbbî gelişmeleri takip etmeleri ve uzman personele sahip olmalarının da çok önemli olduğunu ifade eden Sayın Doğan, “Vatandaşlarımız her hizmetin en iyisine layıktır. Hele sağlık gibi yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen bir konuda, yeni bir hastanenin açılışı, halkımızın daha nitelikli sağlık hizmeti almasına destek olacaktır. Bu vesileyle, halkımıza bu hizmeti sunan Özel Deniz Hastanesi’nin kuruluşunda emeği geçen herkese tüm Samandağlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Doğan ve açılışa katılan protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hastaneyi gezdiler. Açılış töreninin ardından Vali Doğan, Samandağ ilçemizde yapımına başlanan Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak İl Sağlık Müdürü Ü. Mutlu Tiryaki ve Samandağ Kaymakamı Murat Kütükten bilgiler aldı.

05 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 13.00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış törenine Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 24. Dönem Hatay Milletvekili aynı zamanda Samandağ Belediye Başkan aday adayı Refik Eryılmaz, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman, İl Sağlık Müdürü Mutlu Tiryaki, Siyasi parti temsilcileri, Hastane ortakları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı