EN İLGİ ÇEKİCİ BİSİKLET TURU GERÇEKLEŞECEK | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

EN İLGİ ÇEKİCİ BİSİKLET TURU GERÇEKLEŞECEK

Bu haber 22 Eylül 2017 - 9:20 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

 

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ Pazar günü saat 17.00’da gerçekleşecek. 2013 yılından itibaren geleneksel hale getirilen ve farkındalık yaratan ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ bu sene de büyük ilgi göreceğe benziyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turunun Hatay Büyükşehir Belediyesi önünde başlayıp yine önünde son bulacağı belirtildi.  Hatay Büyükşehir Belediyesi-Atatürk Caddesi-Vali göbeği- Orman Dairesi-Palladium- Köprü-Kışlasaray Mahallesi- Maksim- Mehmet Yeloğlu Köprüsü- Kapalı Spor Salonunun önünden tekrar Hatay Büyükşehir Belediyesine çıkılarak biteceği ifade edildi.

Türkiye genelinde büyük ses getiren organizasyon olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ilk defa 2013 yılında İzmir’de Sema Gür tarafından “Otomobilsiz Kentler Günü” çerçevesinde trafikte kadınların, bisikletin ve kadın bisikletlilerin de bulunduğuna, günlük kıyafetle de bisiklete binilebileceğine dikkat çekmek amacıyla yapılmış bir farkındalık turudur. Bu sene 50 şehirde eş zamanlı olarak yapılacak olan tur, şehrimizde ilk defa geçen yıl yapılmış ve yoğun ilgi görmüştür. Şehir içerisinde kısa bir tur güzergâhı belirlenerek her kesimden ve yaştan insan, kendini ve bisikletlerini süslemiş ve bu şekilde ilgi toplamıştır. Geçen sene turun başında kısa bir dans gösterisi ve müzik dinletisi olmuş ardından tur yapılmıştır. Bu sene ise tur bitiminde yerel bir müzik grubunun tur sonunda konser vermesi ve dans gösterisinin yapılması planlanmaktadır. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu her geçen sene yeni şehirlerin katılımıyla daha da büyümekte ve daha fazla kadını cesaretlendirerek kadınların gücünü her yerde göstermektedir. Tura şık olmaları, bisiklet formalarıyla gelmemeleri, fotoğraflarda önde olmamaları ve bisikleti kendileri kadar tecrübeli kullanamayan kadınları tehlikeye atmamaları şartıyla erkeklerde katılabilmektedir.

Haber: Ali Doğru Foto:Haber Merkezi

afdah.info

voir films