EN BÜYÜK EKSİKLERİ, SAHA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

EN BÜYÜK EKSİKLERİ, SAHA

Bu haber 18 Ekim 2019 - 12:39 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

İmkansızlıklarla Savaşıyorlar Ancak Yeterli Değil… İlçenin İlk Kadın Futbol Takımı Güney Yıldızı Destek Bekliyor…

Değirmenbaşı Mahallesinde kurulan ve faaliyetini sürdürmeye devam eden Kadın Futbol takımı 1939 Güney Yıldızı Spor bölgesel anlamda Hatay’ı temsil etmenin gururunu yaşıyor. Ancak sporcular, destek gördükleri takdirde daha büyük başarılara imza atabileceklerini de ifade ediyorlar.

Kadın Futbol takımı 1939 Güney Yıldızı Spor Antrenörü Cuma Kapı ile kulüp üzerine konuştuk.

Antrenör Kapı sporcularının spora devam edebilmesi için destek beklediğini vurgulayarak konuşmasında; “Kulübümüzü 20 Ocak 2017 tarihinde dernek statüsü altında kurduk. Federasyona kayıtlarımızı yeni yaptırdık. 40’a yakın sporcumuz mevcut. Bayan futbolunda faaliyet göstereceğiz. Bunun yanında Hokey şubesini kurmayı amaçlıyoruz. Hokey’de Hatay’da ilk takım olacağız. Samandağ’da ilk bayan futbol takımıyız. Değirmenbaşı Mahallesi’nde kurduk.

34 kız arkadaşla çalışıyoruz bunların çoğunluğu ortaokul ve lise öğrencisi. Üniversitemizin beden eğitimi ve spor okulunda okuyan kız arkadaşlarımız da bizimle beraberler. Bu yaz transfer döneminde Hatay Büyükşehir Belediyeden ayrılan MKÜ BESYO öğrencileri Eda Demirkol, Sabahat Gök, Hayri Nisa Akbulut, Gizem Sakızçı, Tuğçe Sakızçı, Demet Koku transfer edildi.

Transferlerin gerçekleşmesinde bizlere katkıda bulunan kadın elinin futbola değdiği ilk noktada yardımcı olan Esin süt ürünleri firmasına sahibine teşekkür ederim.

Lig kuramız 15 Ekim’de çekildi ve zorlu geçeceğini düşündüğümüz uzun süreçli ve Samandağ’ın futbolda bölgesel anlamda temsil edecek tek takım olmanın gururunu yaşıyoruz.

Arkadaşlarımızdan bazılarının durumu pekiyi değil. Grubumuzda babasını kaybetmiş 8 kızımız var.  2-3 kızımızın anne- babası ayrı. Aile yaşantısı sarsıntılı olan kızlarımız kendilerini futbola verip bu sayede psikolojik sıkıntılarını atmak istiyorlar. Genel anlamda kızlarımız okullarında gayet başarılı öğrenciler ancak maddi açıdan desteğe ihtiyaçları var. Kızlarımızın antrenmanlardan ve spor faaliyetlerinden vazgeçmemesi için biz elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Günlük servis ve bunun gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık.

Bu kulübün kurucusuyum. Ekibi mi MKÜ’de BESYO’da faaliyet gösteren arkadaşlarla kurdum.

Çalışmalarımız Defne Belediyesine ait Dursunlu sahasında gerçekleştiriyoruz.  Samandağ’da sahaların yetersiz olması ve ulaşım sıkıntısı sebebiyle burada çalışma gerçekleştiremiyoruz. Birkaç defa da bizlere kendi sahanızda antrenman yapmamız gerektiği söylenerek saha vermedikleri de oldu. Bizim en çok problem yaşadığımız durum saha bulamayışımız. Samandağ Belediyesi bu konu ile ilgili Tomruksuyu mahallesinde bir proje hazırladı. Umarım en yakın zamanda saha ve spor tesisi tamamlanır.

“Bölgesel Anlamda Temsiliyete Sahip Kulübümüz Yalnız Bırakılıyor”

Samandağ’ın iş adamlarının erkek futboluna gösterdiği özenin birazını kızlarımıza gösterseler

Kızlarımız şuan çok daha iyi yerlerde olabilir.

Şuana kadar Samandağ’dan bizlere destek olan hiç kimse olmadı. Ulaşmaya çalıştıklarımız eşofman veya forma verdi sadece. Bölgesel anlamda temsiliyete sahip kulübümüz yalnız bırakılıyor. Geçen sene 3 ligde HBB ile aynı puanda bitirerek ikili averajla 3. olduk ve playoffa gitmeyi kıl payı kaçırdık.

Geçen dönemde rakiplerimiz belediyelerinin destekleriyle yola devam etmek zorunda kalıyorlar. Geçen dönemde HBB herkese araç servis veriyordu,  bu sezon tahsis edilmeyeceğini söylüyorlar ve şuana kadar kimseye vermediler.  Defne’de Tavla Gençlik Spor bu sene itibari ile Defne Belediyesi tarafından destekleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi spor kulübü de, belediye tarafından destekleniyor. Hatay Dumlupınarspor’da İskenderun Belediyesi desteğini sundu. Bizim için bu sene ki organizasyonun gerçekleşebilmesi ve deplasman karşılaşmaları için belediyemizden destek bekliyoruz.  Malatya’ya Urfa’ya, Gaziantep’e gitmeyi hedefliyoruz. Samandağ Belediye Meclis Üyesi Sayın Doğan Güç bizlere forma desteği sundu ve her türlü adımımızda bizlere yardım edeceğini ifade etti. Bu anlamda kendisine çok teşekkür ediyoruz. Samandağ Belediye Başkanı Avukat Sayın Refik Eryılmaz’a, İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük’e, Parti İlçe Teşkilatlarına ve bizlere bu konuda destek olmalarını rica ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı