“TÜRKÜ SÖYLEMEK SUÇ MU?” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“TÜRKÜ SÖYLEMEK SUÇ MU?”

Bu haber 16 Temmuz 2020 - 20:01 'de eklendi ve 998 kez görüntülendi.

Hatay Samandağ Abdullah Cömert alanında Ümit Özçelik ve ailesi tarafından Annesi Edibe Özçelik için başlattıkları Adalet direnişinin 137. Gününü Gözaltına alınarak tamamladı.

“Sevgili halkımız; Annemiz Edibe Özçelik için adalet istiyoruz. Katil polisler, Savcı yargılansın, Annemizin katilleri cezalandırılsın. Ve ülkemizde adaletsizliğe uğrayan, haksızlığa uğrayan tüm halklarımız için adalet istiyoruz. Bugün biliyorsunuz 16 Temmuz da Evvel Temmuz kapsamında, Deniz Sahilinde Grup Yorum konserleri olur. Bu seneki konser uygun görülmemiş: İlçe Hıfzıssıhha kurulunun genel geçer sebepler yüzünden, konseri uygun görmediğini açıkladı. Bizi de Grup Yorum türküleri söylemek isteyen halkımız için böyle bir alternatif düşündük. Burada halkımızla birlikte Grup Yorum türkülerini söylemek istiyoruz. Bütün halkımıza soruyoruz! Türkü söylemek çok korkunç bir şey mi? Bu kadar polisi buraya yığmak çok doğru bir şey mi? Sadece türkü söylemek istediğimiz için, bu kadar polisi buraya yığmanın bir anlamı var mı? Oysa burada bulunan halkımız şunu biliyor. Pazartesi günü bir arkadaşımız geliyor sazıyla türkü söylüyor, tüm halkımız ona eşlik ediyor, alkışlıyor bunda bir sorun yok, bunlar çok güzel şeyler. Peki neden Grup Yorum türkülerini söylemek istediğimiz zaman, bu baskıya, bu provokeye ne gerek var. Konuşmamızı kesmeye çalışılması ve bunlar niçin yapıldığını gayet iyi biliyoruz. Annemize bir bardak suyu vermeyen polis burada gelmiş güya halkın sağlığını düşünüyor, onun için anons yapıyor. Biz onların asıl niyetini biliyoruz. Katilsiniz, korkaksınız ve alçaksınız.”

“EDİBE ANNE ÖLÜMSÜZDÜR!”

“ADALET İSTİYORUZ, ALACAĞIZ!”

“KATİLLER HALKA HESAP VERECEK!”

“Burada bulunan halkımızdan “Adalet İstiyoruz” demek için bir alkış istiyoruz.”

“TÜRKÜ SÖYLEMEK SUÇ MU?”

Daha sonra Grup Yorum Gönüllüleri burada Grup Yorum Türkülerini söylemek istediler. Evvel Temmuz Grup Yorum Halk Festivali kapsamında düzenlenmesi gereken Grup Yorum konserine, Pandemi süreci gerekçe gösterilerek izin verilmemesi üzerine, Grup Yorum Gönüllüleri tarafından Evvel Temmuz Festivali Grup Yorum Halk konseri gününde Grup Yorum türkülerini söylemek istediler. Ancak birkaç türkü söylemelerine izin veren polis, Grup Yorum Gönüllülerine müdahale etti.

“GRUP YORUM HALKTIR, SUSTURULAMAZ!”

“TÜRKÜLER SUSMAZ, HALAYLAR SÜRER!”

Sloganlar eşliğinde, 5 Grup Yorum Gönüllüsü gözaltına alındı.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı