EMİRALİ, GAYET İYİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

EMİRALİ, GAYET İYİ

Bu haber 27 Mart 2018 - 13:06 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

 

Mangal Yaparken Yanan Kadın Kaldırıldığı Hastanede Doğum Yaptı

28 yaşındaki Alev Miçoğulları, hamileliğinin 38. haftasındayken iki çocuğu ve eşine mangal yapmak isterken kıyafetlerine sıçrayan ateş nedeniyle bir anda alevler içinde kaldı.

Belden aşağısı yanan kadın, eşi tarafından kaldırıldığı Hatay’daki hastaneden Adana Şehir Hastanesi Yanık Merkezi sevk edildi. Burada doğum sancısı tutan Miçoğulları, normal doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi. Oğlunu kucağına almanın mutluluğunu yaşayan ve tedavisi süren kadın, hem bebeğiyle ilgileniyor hem de sağlığına kavuşmayı bekliyor.

Adana Şehir Hastanesi Yanık Merkezi Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Mete Demir, üç hafta önce hastalarının, belden aşağısı yüzde 15-20 oranında yanmış halde hastanelerine geldiğini söyledi. Hastayı hemen tedaviye aldıklarını dile getiren Demir, “Hastamız geldiğinde tam gününde 38 haftalık gebeydi. Gece yatışını yaptık, sabaha doğru sancıları başladı ve bebeğini dünyaya getirdi. Şu an genel durumu iyi, tedavinin sonuna geldik. Yattığı sürede doğum yapan ilk hastamız oldu.” dedi.

Demir, hastanın emzirmesi nedeniyle tedavide ilaç kullanamadıklarını kaydetti.

Üzerine sıçrayan alevler nedeniyle sağ ve sol bacağının yandığını anlatan Miçoğulları, Adana’da hastaneye geldikten bir gün sonra sancılandığını ve doğum yaptığını aktararak, “biraz karışık bir duygu oldu. İkimiz de iyiyiz daha da iyi olacağız. Emir Ali adını verdiğimiz oğlumu annemin yardımıyla kucağıma alıp emzirebiliyorum.” diye konuştu. Miçoğullları, tek dileğinin bir an önce iyileşip diğer iki çocuğunun yanına dönmek olduğunu kaydetti.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı