“EMEKÇİ GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“EMEKÇİ GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Bu haber 18 Ocak 2022 - 18:35 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gazetelerin dünyanın aynaları olduğunu ifade eden Başkan Berber; “Günümüzde basın özgürlüğü konusunda ülkemizde Emekçi Gazetecilerimiz  zor günlerini yaşıyorlar. Haberlerini tarafsız özgürce yapmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar Emekçi 79  gazetecimizi yitirdik. Abdi İpekçi, Sabahhattin Ali Çetin Emeç, Namık Tarancı, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı ve Hrant Dik adını sayamadığım Bütün Emekçi Gazeticelere Allahtan rahmet diliyoruz. Basın bir ülkenin aynasıdır. Basın milletin müşterek sesidir. Basın Hürriyeti kalkarsa vicdan,eğitim,konuşma hürriyetlerimizde yok olur. Günlük Haberleri tarafsız bir şekilde vatandaşa iletendir. Ulu Önder Atatürk’ün bir sözü ile Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.

10 Ocak 1961 yılında Çalışan Gazeteciler günü ilan edildiği tarihten bu yana zor şartlarda Dünyada. Ülkemizde ve İlçemizde gelişmeleri en doğru ve objektif bir şekilde bize ulaştırmaya çalışan bütün Emekçi Gazetecilerin günlerini Samandağ İlçe CHP Kadın Kolları yönetimi ve üyelerimiz ile birlikte kutlarız.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı