ÜST REKLAM

logo

reklam
27 Nisan 2017

ELEKTRİK KESİNTİSİ

 

 

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın ilçemizde dört mahallede kesinti uygulanacağı belirtildi.

Kesintiler, Samandağ ilçesi Mızraklı Mahallesine 08:30-13:30 saatleri arasında, Yaylıca, Çubuklu ve Avcılar Mahallesine 09:00-11:00 saatleri arasında, Defne ilçesi Çekmece Mahallesi 510, 517, 504 ve 563 sokaklara 09:30-12:30 saatleri arasında, Çekmece Mahallesi 412, 413 ve 443 sokaklara 09:00-14:00 saatleri arasında enerji verilemeyecek.

Samandağ sahilinde Asi Nehri’nin denize döküldüğü alanda temizlik çalışmaları sırasında kumsalda yaralı bir pelikan bulundu.

PELİKANA ACİL SAĞLIK MÜDAHALESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı kent genelinde doğa dostu çalışmalara devam ediyor. Birçok farklı alanda çalışmalarına devam eden Daire Başkanlığına bağlı ekipler, yaşanabilir bir kent yaratabilmek hedefiyle sahillerde de özverili çalışmalar gerçekleştiriyor.

15 Nisan itibari ile deniz ve sahillerde temizlik çalışmalarına başlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Samandağ sahilinde Asi Nehri’nin denize döküldüğü alanda temizlik çalışmalarına devam ederken kumsalda yaralı bir pelikan buldu.

Sahilde bulunan ve avlanması yasak olduğu halde ateşli silahla yaralandığı tespit edilen Ak Pelikan cinsi göçmen kuş yaralı ve uçamaz durumda olması nedeniyle tedavisinin ve gerekli bakımın yapılabilmesi amacıyla Deniz Temizlik personelleri tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Samandağ Şefliğine teslim edildi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

 

Share
679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?