EKMEKLERİNİ TAŞTAN ÇIKARIYORLAR | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

EKMEKLERİNİ TAŞTAN ÇIKARIYORLAR

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 9:19 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Gözene Mahallesinde (Dadük) ikamet eden vatandaşlar adeta ekmeğini taştan çıkarıyor. Alın teri soğumadan işten işe koşturan koca yürekli vatandaşlar, evlerine ekmek götürmek için uzun süredir çalıştıklarını ifade ettiler.

Gazetemiz muhabirine konuşan emekçi vatandaşlar konuşmalarında şu ifadelere yer verdiler; “27 yıldır beton dökme işini yapıyoruz. Makine gibi çalışıyoruz. 1 kese çimentoya 3 teneke su döküyoruz. Makine gibi durmadan tak, tak, tak. Saat 03.00’te uyanıp işe geliyoruz ve 17.20 gibi dönüp beton araçlarını Büresoğlu markete yanaştırıp traktör üstünde evlerimize gidiyoruz.”

Alın teriyle, hakkıyla ekmeğini taştan çıkartan ve işlerini kesintisiz olarak sürdüren Dadük sakinleri; “Bizim namımız Samandağ’ında betoncu diye geçer, sadece Samandağ değil, Defne ve civar ilçelerde gidip beton döktürüyoruz. Teknoloji ve beton mikserlerine rağmen pes etmeyip yıllardır bu işi sürdürüyoruz. Biz bu mesleği babamızdan öğrendik. Ve çocuklarımız öğrenmek isterlerse onlara öğreteceğiz. Bu yüzden o makinelere değil bize güvenin. Yaptığımız inşaatlarda güven içinde oturabileceğinize emin olabilirsiniz.”ifadelerinde bulundular.

Biz ayna ekibi olarak bu hayat mücadelesi veren arkadaşlarımıza kolaylık dileriz.

Haber- Foto:Ali Doğru

 

 

 

afdah.info

voir films