“EKMEK İSRAFININ ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“EKMEK İSRAFININ ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ”

Bu haber 09 Şubat 2022 - 10:29 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

 

İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Fırınlara Ekmek İsrafı Bilgilendirmesi

Samandağ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekibi ve İlçe Müdürü Öner Sertkol İlçemizde faaliyet gösteren fırın ve unlu mamül üretimi yapan işletmelere ekmek israfının önlenmesi ve gıda güvenliği konusunda denetim gerçekleştirdiklerini altını çizdi.

Konu üzerine gazetemize bilgi veren İlçe Tarım Müdürü Sertkol; “2022 yılı Denetim Kontrol Planı kapsamında Samandağ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekibimiz İle birlikte ilçe genelindeki üretim yerlerine denetim gerçekleştirdik.

Fırın-Unlu Mamül üretimi yapan işletmelere gerçekleştirdiğimiz denetim yanı sıra ekmek israfıyla ilgili farkındalık oluşturmak ve bu israfın önüne geçmek adına, üreticilerimize ekmek israfının önlenmesi ve gıda güvenliği konusunda bilgilendirmede bulunduk. Ekmek israfının önüne gemek istiyoruz çünkü ekmek, fırıncı esnafımızın emeği ve çabasıyla ortaya konulan değerli bir üretimdir. Ekmeğimizin israfını önlemek için fırıncılarımız ve unlu mamül işletmecilerimizle birlikte elimizden geleni yapacağız.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı