EKİN KOLEJİ, GENÇLİK SATRANÇ TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

EKİN KOLEJİ, GENÇLİK SATRANÇ TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Bu haber 24 Mayıs 2022 - 15:35 'de eklendi ve 235 kez görüntülendi.

 İlimizde ve İlçemizde uzun yıllardır faaliyet gösteren Ekin Koleji, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ve Ekin Koleji Genel Müdürü David Çağan’ın açılış hamlesiyle başlayan 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvasına ev sahipliği yaptı.

Gerçekleşen turnuvanın ödül töreni Ekin Koleji Genel Müdür David Çağan’ın açılış konuşması ile başladı. Her kategoride derece yapan sporculara madalyaları, belgeleri ve ödülleri Ekin Koleji Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mehmet Karasu, Ali Ünal, David Çağan ve hakemler tarafından verildikten sonra Türkiye Satranç Federasyonu İl Hakem Kurulu As Başkanı Yadigar Perçin ve İl Hakem Kurulu Üyesi Aslan Gürdaş’a plaketleri verildi.

Genel Müdür David Çağan gerçekleştirdikleri satranç turnuvası üzerine; “Sayın Veliler, Sevgili Sporcular

Ekin Kolejinin Hatay Satranç Federasyonu ile beraber 4. sünü düzenlediğimiz 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası ödül törenine hoş geldiniz.

Bütün sporcuları,  iki gündür göstermiş oldukları çabadan dolayı huzurunuzda tebrik etmek istiyorum.

Ekin Koleji olarak öğrencilerimize kişisel gelişimlerinin bir parçası olan sporu sevdirip hayatlarının bir parçası olması konusunda onları hep teşvik ediyoruz. Okulumuzun sahip olduğu fiziksel olanaklar ile

yüzmeden futbola, basketboldan jimnastiğe, voleyboldan satranca kadar daha birçok sporu hakkıyla yapabilme olanağına sahibiz.

Okulumuzun zengin akademik, kültürel ve spor olanaklarından daha fazla çocuğun faydalanabilmesi için çocuklarımıza bir çok burs olanağı sunmaktayız. Ekin Kolejinin Satranç Turnuvasına katılıp katılım belgesi alan her sporcumuza okulumuz % 25 Eğitim Bursu verecektir. Derece alan sporcularımız da % 60 kadar EĞİTİM BURSU alabilme olanağını elde etmişlerdir.

Hatay Satranç Federasyonuna, değerli hakemlerimize, turnuvamızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayan bütün teknik ekibe huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Sporcular ile iki gün boyunca burada bizlerle beraber olan velilere göstermiş oldukları fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Eğitime, sanata, spora yapılan yatırımlar ve gösterilen özveriler mutlaka karşılığını fazlasıyla verecektir.

Sevgili sporcular turnuvamıza göstermiş olduğunuz ilgi için sizlere teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Ekin Kolejinde düzenlenecek diğer turnuvalarda tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı