ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Nisan 2017

‘EHLEN’, YENİ SAYISI İLE OKURA MERHABA DEDİ!

 

 

Arap Alevi Kültürü ve değerlerini konu alan ‘Ehlen Dergisi’ yeni sayısı ile okurlarının karşısında. Zengin içeriği ve değerli yazarları ile okuyucularının dikkatini çeken Dergi, yoğun ilgi görüyor.

Ehlen Dergisi yayın kurulu, “Ehlen Dergisi dil, tarih ve kültürel birikimimizin derlenmesini hedefleyen; kapsayıcı, bütünleştirici ve ilerletici misyonunu bilerek, halkımızın bu beklentisinin sorumluluğunu her an yüreğinde taşıyor. Ülkemizde ve coğrafyamızda, bilime, sanata, emeğe, kadına ve insanlığın evrensel değerlerine yönelik tüm saldırılar durmadan devam ederken bir yandan da onur ve cesaret dolu bir tarihin yazıldığını unutmayarak yüreklerimizde geleceğe dair umudumuzu yeşertiyoruz. Bu umut, bir hayat ışığı olarak, yaşamı var eden tüm bu değerlere daha büyük bir şevkle sarılma ihtiyacımızı arttırıyor.

Tarihimiz boyunca inanç ve övünç ile yarattığımız tüm insani değerlerin mirasçıları olarak; tarih sahnesinde eşitlik, adalet, özgürlük talep edenlerin safında, Hâk’tan, hakikatten ve mazlumdan yana olma tavrımızı her koşulda devam ettirme azmini taşıyoruz. Hasretini çektiğimiz o güzel günlerin ‘’Ḥıbbû BàϚıdkîn Bîl Ard, Teḥibkîn bi s-sêmâ’’ lafz-ı celalinden öğrendiğimiz haliyle ancak birbirimizle olan muhabbet, iyi niyet ve yekvücut olma kararlılığıyla geleceğini biliyoruz ve bizler bunu inşa etme yolunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. Dergimizin de bu emellere hizmet edeceğini umarak hepinize keyifli okumalar dileriz. Dergimize ulaşabileceğiniz yerler: Harabi Cafe ve Bireyşoğlu. Aynı zamanda Twitter ve Facebook adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz” ifadelerinde bulundular.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
576 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?