ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Nisan 2017

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Genel Başkanı Ali Yeral; YETMEZ AMA ŞİMDİLİK HAYIR!..

 

 

Toplumdaki bazı hassasiyetlerden dolayı, dini bir kanaat önderi ve sivil bir toplum örgüt başkanı olarak, şimdiye kadar direk olarak hiçbir siyasi parti veya liderin yanında veya karşısında olmadığını beyan eden Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Genel Başkanı Ali Yeral, referandum ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Mevlam, Neylerse güzel eyler….

Dün basın büromuza yolladığı mesajda Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Genel Başkanı Ali Yeral, “doğruyu nereden gelirse gelsin kabul eden, yanlışı da nereden gelirse gelsin reddeden ve hakka hak, batıla da batıl demeyi kendisine ilke edinen biri olarak, Ehl-i Beyt mektebi – Alevilik – Mukaddesat ile toplumsal barışımıza zarar veren her kişi ve kuruma, siyasi kimlik ile makamına bakmaksızın, şimdiye kadar karşı çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz.

Özellikle son zamanlarda siyasi parti ile taraf tutmaktan, uzak durması kanuni ve ahlaki bir zaruret olan Cumhurbaşkanı, Vali, Kaymakam, Savcı, Hakim, İl Seçim Kurulu Bşk. Polis, Asker, Cami İmamı vb. kişiler, açıkça referandumda “Evet” propagandasına balıklama dalınca, biz de bu konudaki görüşümüzü kamuoyuna açıklamayı insani ve tarihi bir görev bildik:

 1. Daha çok kaos, kavga, kamplaşma, ayrışma, savaş, terör ve şehit olmaması için, biz “HAYIR” diyoruz.
 2. Başkanlığa, tek adamlığa, saltanata, saray sefasına, diktatörlüğe ve mezhepçiliğe karşı olduğumuz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 3. Hürriyetlerin kısıtlanmasına, keyfi ve olağan üstü hal uygulamasına karşı olduğumuz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 4. TBMM’nin feshedilip bir partinin devletleştirilmesine, Devletin de partileşmesine karşı olduğumuz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 5. Bünyesinde çok sayıda ırk, mezhep ve inanç barındıran Türkiye’nin tek mezhep, tek ideoloji, tek parti ve tek görüşe mahkum olmasına karşı olduğumuz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 6. Bizler Hz. Peygamberin, 12 E. Beyt İmamı ve halifesinden başka halife tanımadığımız için ve bu gidişatın da Osmanlı – Emevi hilafetine doğru gittiğini gördüğümüz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 7. Hayır oyu kullanacak olanlar, Devlet zirvesince suçlu, terörist, hain ve kafir ilan edildiği için, biz “HAYIR” diyoruz.
 8. Ülkenin eyaletlere bölünerek, ileride başka bir referandumla eyaletlerin de Vatandan ayrılıp büyük Türkiye’nin bölünmeye doğru gideceğini gördüğümüz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 9. Bir sabah kalktığımızda, vekâlet – vesayet veya KHK ile Ülkenin başında Emine – Sümeyye Hanım, Bilal oğlan, enişte veya dünürü görmek istemediğimiz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 10. “Yurtta sulh, cihanda sulh” yerine “yurtta harp, cihanda harp” istemediğimiz için, biz “HAYIR” diyoruz.
 11. Hükümetin görüşüne katılmayan nüfusun en azından yarısının, arzulanan mezhepçi devlet tarafından dışlanıp düşman ilan edileceği için, biz “HAYIR” diyoruz.
 12. Kısacası ülkemizle milletimizin, telafisi mümkün olmayan, karanlık bir tünele sokulup bir kişi ile geleceği uğruna feda edilmesine karşı olduğumuz için, biz yetmez ama şimdilik “HAYIR!” diyoruz.

Sonuçta, “Her işte bir hayır vardır.” Mevlam bu güzel ülke ile Milletin yarınını bugünden çok daha güzel ve hayırlı kılsın inşallah!. “Görelim Mevlam neyler, / Neylerse güzel eyler.” “dedi.

Haber Merkezi

Share
832 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?