ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Şubat 2017

EHDAV’DAN İRAN ZİYARETi

 

EHDAV Yönetim Kurulu ve aileleri, 19 kişilik bir heyetle İran’a gitti. Hz. Fatıma’yı ziyaret eden Ehdav heyeti, dualar etti. İran İslam inkılabının 38. Yıl dönümünün, Tahranlıların katılımıyla yapılan devrim kutlamalarını da izleyen heyet, İmam Humeyni’nin tarihi evini de ziyaret etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ali Yeral şu ifadeleri kullandı:” Horasan Sultanı 8. İmamımız Hz. Ali Rıza (A.S)’ın ziyaretiyle müşerref olmak için, aldığımız davet üzerine İran’a EHDAV Yön. Kur. ve aileleri olarak 19 kişilik bir heyetle gittik. 8-15 Şubat tarihleri arasında bulunduğumuz sürede; Mukaddes Meşhed şehrinde Hz. İmam Rıza A.S’ın, Kum şehrinde de Hz. Musa-yı Kazım (A.S)’ın kızı ve İmam Rıza’nın kız kardeşi Hz. Fatıma-yı Masume (A.S)’ın ziyareti ile müşerref olup tüm E. Beyt aşığı, mümin ve mazlumlara dua ve niyazda bulunduk.

Bu günlere denk gelen İran İslam İnkılabının 38. yıl dönümünün, Tahran’daki milyonların katılımıyla yapılan devrim kutlamalarını da izledik. Peşinden program gereği, rahmetli İmam Humeyni’nin çok fakir ve küçük bir gece konduyu andıran 2 katlık tarihi ve mütevazi evini gördük.

Ayrıca yeni açıldığını öğrendiğimiz, Türkiye Meşhed Başkonsolosluğuna da nezaket ve hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bu arada bizi çok samimi ve sıcak bir şekilde karşılayıp ağırlayan Başkonsolosumuz ve hemşehrimiz Sn. Mehmet DOĞAN ve heyetine çok teşekkür ederiz.

Seyahat esnasında konuşmalar yaptık ve çok sayıda röportajlar verdik. Bir hafta boyunca Meşhed, Tahran ve Kum şehirlerinde bize eşlik eden çok değerli EHDAV Yön. Kur. ile emeği geçen herkese şükranlarımızı bildiririz” dedi.

Haber:Ali doğru Foto:Haber merkezi

Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?