EHDAV Başkanı Yeral Çorum Katliamı Dolayısıyla Açıklamada Bulundu YİNE ÇORUM’DA İÇİMİZ KAN REVAN - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

EHDAV Başkanı Yeral Çorum Katliamı Dolayısıyla Açıklamada Bulundu YİNE ÇORUM’DA İÇİMİZ KAN REVAN

Bu haber 27 Mayıs 2020 - 17:48 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, Çorum katliamının yıl dönümü dolayısıyla bir açıklamada bulunarak Çorum katliamında şehit olan canları rahmetle, Alevi katliamını yapanları da lanetle andıklarını ifade etti.

EHDAV Genel Başkanı Yeral açıklamasında;21. Asırda, Ortadoğu’nun göbeğinde ve tüm dünyanın gözü önünde; cami ve türbeleri havaya uçuran; tekbir eşliğinde kadın ve çocuk kafası kesen; kadınları din adı altında eşleri ve çocukları önünde tecavüz eden; kadın ve kız çocuklarını köle ve cariye diye pazarlarda mezatla satan ve Ehl-i Beyt taraftarları olan Şii – Alevileri dünyadan silmek için yemin eden, Tekfirci, Selefi, Emevi, Yezidi El-Kaide cani terör örgütünün elebaşı Ez-Zerkavi’nin kitap müsveddesi, güzelim laik ve demokrat T. Cumhuriyeti’nde tercüme edilip basıldığı ve dağıtıldığı günlere geldik!

Sesli düşünmekten, fikir yürütmekten veya yöneticileri medenice ufak bir eleştiriden dolayı binlerce gazeteci, yazar, düşünür, sanatçı ve akademisyenin hapislerde çürütüldüğü bir zamanda, böylesi azılı cani, katil, terör elebaşının sözde bir kitabı, Ülkemizde nasıl tercüme edilip basılır ve dağıtılır, Yetkililerden açıklama bekliyoruz? Anadolu’ya İslam’ı getirip yayan Ahmet Yesevi, H. Bektaş-ı Veli, Seyit Battal Gazi, Hacı Bayram Veli, Taptuk Emre, Ahi Evren, Yunus Emre, Şeyh Edebali, Pir Sultan Abdal, Kaygusuz Abdal gibi büyük Alevi erenlerinin, ülke nüfusunun 1/3’ünü oluşturan Ehl-i Beyt taraftarı Alevi / Şiiler hangi sakat bir kafa ve sapık bir zihniyetle Yüce İslam dinimize ihanet etmiş ayrı bir din olarak gösterilir? Bu kötü gidişat ve çirkef niyet, kime hizmettir çok merak ediyoruz? Hem de Hükümetin El-Kaide / Işid / Nusra’yı sözde terör listesine aldığı, Alevi evlerinin işaretlendiği, cem evlerinin saldırıya uğrayıp tahrip edildiği, Diyanetin Pendik’te Caferi camisine el koyduğu ve İzmir’de cami minarelerinden şarkı ile yabancı marşların çalındığı bir zamanda?!

Beyler, bağnaz mezhepçiliğiniz ile basiretsizliğiniz artık size affedilmez ve telafisi çok zor hatalar yaptırıyor. Ehl-i Beyt taraftarı Alevi / Şiiler, tarihte hiçbir zaman Yüce dinimiz İslam ile insanlığa ihanet etmedi. Bilakis tarih boyunca onlar ihanet, katliam ve zulümlere uğradı. Bu sapık ve cani Emevi zihniyetinin bizatt kendisi din adı altında Peygamberin mübarek naaşını ortada bırakıp çirkin siyaset – hilafet kavgasına girdi; Rasulullahın canının içi Hz. Fatıma’nın cenini Hz. Muhsin’i düşürüp evini içindekilerle beraber yakmaya kalktı; başta Kerbela faciası olmak üzere, Peygamber evladı 12 Ehl-i Beyt İmamının 11’ini kılıç ve zehirle şehit etti; İmam-ı Ali’nin minberi üzerine çıkıp Ona ve E. Beyte Cuma namazlarında 83 yıl boyunca açıkça lanet okudu; Ehl-i Beyt evlatları ile taraftarlarını diri olarak ateşte yaktı, toprağa gömdü, derilerini yüzdü; Dersim, Maraş, Koçgiri, Çorum, Kırıkhan, Sivas, Gazi, Suriye, Irak, Lübnan, Hindistan, Pakistan, Afganistan, Bahreyn ve Yemen gibi yerlerde tarihten günümüze kadar sayısız zulüm, baskı, tehcir ve katliamlar yaptı.

Tek dertleri Siyonistlerle Emperyalistlere hizmet etmek, Ülkemizin milli birlik ve beraberliğini dinamitlemek ve tüm İslam dünyasında mezhep savaşı çıkarmak olan bu melun Emevi zihniyetini, yetkililerin acilen durdurmasını istiyoruz. Biz İçişleri, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm Bakanları, Cumhurbaşkanı ile onurlu ve vatanperver yargı mensuplarını göreve davet ediyoruz. Sözde yazar terör elebaşı, tercüman, matbaa, yayınevi ile izin verenler hakkında gerekli cezalandırma ve kitap müsveddesini toplatmalarını istiyoruz.

Bu vesileyle büyük acılarla yıl dönümünü yaşadığımız Çorum katliamındaki şehit canları rahmetle, Alevi katliamını yapan yezitleri de lanetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı