EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

EĞRİYE EĞRİ, DOĞRUYA DOĞRU

Bu haber 29 Aralık 2018 - 9:19 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

????????????????????????????????????

Saygıdeğer Samandağ Halkı, Bir kaç gündür, günlük koşuşturmaca da, eşime yardımcı olmak zorunda kaldım. Bu koşuşturmacalar dan evvel, aklıma gelen bir düşünceyi yazmaya karar verdim.

Konu; aslen herkesin bildiği velakin göz ardı ettiği, şehrimize ait günübirlik yaşantının bir parçası olan, İlçemiz ve İlçemize ait problemlerdir. Konu; eşlerimiz, bacılarımız, analarımız çocuklarımız, kısaca bu şehirde günübirlik problemler ile boğuşan, bay ve bayanlar.

Günün şafağı ile uyanmalar başlar. Ailelerimizin babaları işe gider. Anneler de, çocukları okula yollamak veya okula götürmek için çabasını verir. Daha sonrada annelerimiz, bacılarımız, bay, bayan ve çocuklarımız, günlük ihtiyaçlar doğrultusunda yollara da dökülür. Alışverişe, fatura ödemeye, doktor ve eczanelere gidilirken, ilkokullardaki çocuklarımızın yemek faslını da unutmazlar. Eşlerimiz, çocuklarımız ve akrabalarımız çalışsalar bile, yukarıdaki görevlerimizde yardımcı olurlarken, çalıştıkları iş yerlerine ait sorunların çözümlerinde, yardımcı olmak zorundadırlar.

Aksiliklerde, gecikmelerde, bitmeyen işlerde de, şehrimizin sorunları unutulur, hoş olmayan tartışmalar da cereyan eder. Aslen sormak istediğim, şehrimize ait sorunları bilen kimler, siyaset yapması gerekenlerde kimler olmalı? Bugüne kadar, edindiğim izlenimlere bakılacak olursa, siyasi konumlarda ve sohbetlerde, yüzde doksan oranında ön plana çıkanlar, erkekler olmuştur. Neden? Evlerimizdeki siyasi sohbetler neye odaklı? Şehrimizin sorunlarına mı, var olan sorunları giderecek projelerimi veya gerçekleri göz ardı ederek, bilinçli bir toplumdan çok, bilinçsiz bir toplum yaratmaktan ibaret mi? Bu sorulara cevap vermesi gereken sizler olmalısınız.

Bana sorulacak olursa, bayanlarında sağ duyusunu dinlemeli, onlara da söz hakkı tanımalıyız, derim. Sorunlarımız evde başlar ve eve dönünceye dek sürer, ama bitmez. Sorunlarımız sokakta başlar, Şehirde son bulur diyeceğim, ama bitmez. Sorunlar giderilirse biter.

Ha bunu yazmadan da edemeyeceğim. Facebook çıktı çıkalı, siyaseti bilende yazıyor, bilmeyende. Hele hele, yurtdışında bulunan ekmeğini kazanan, şehrin sorunları ile uzaktan ve yakından alakası olmayan vatandaşlarımızın ahkam kesilmesi, yazdıkça yazmasına da ne demeli? Siz Arabistan’da krallar gibi yaşıyorsunuz, para kazanmak hariç, hiçbir sorun ile boğuşmuyorsunuz, sorunları da tanımıyorsunuz velakin Facebook üzerinden Ahmet’e Mehmet’e karışıyorsunuz. Parti tutuyor, parti karalıyorsunuz. Bu ne hal, bu ne cüret. Ben bunları, sadece bizlerde gördüm ve görüyorum. Yazık.

Gelin hep beraber, şehrimize odaklı, bizler ve geleceğimize ait kararlar alalım ve hayata geçirelim. Çünkü hepimiz bu şehrin çocuklarıyız. Şehrimiz de bir sorun var ise eğer, hepimizin sorunu var demektir. Hele hele, kronikleşmiş sorun var ise,  ya giderici çözümler üretmeliyiz veya kültürümüzde sorun var demektir. Ben, kararınız her ne ise ve hangi yönde olursa olsun, saygı ile karşılıyor, alacağınız kararlarda ve destekleyeceğiniz adaylar içinde, sizlere teşekkür ederim.

Herkes hak ve tercih ettiği ölçüde yönetilir. Tercihleriniz doğrultusunda yönetimler kurulur ve bu tercihleriniz de Beş yıl geçerlidir. Bir sonraki beş yıl, seçime kadar da, isyanlarınız geçersiz olacaktır.

Saygılarımla…

Samandağ Belediye AK Parti Aday Adayı Hikmet Gümüş