"EĞİTİMİN AMACI ÖĞRENCİLERİMİZİ CANLI BİR ÇEŞME HALİNE SOKMAK OLMALIDIR" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“EĞİTİMİN AMACI ÖĞRENCİLERİMİZİ CANLI BİR ÇEŞME HALİNE SOKMAK OLMALIDIR”

Bu haber 28 Mart 2018 - 9:45 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

   Onursal Başkanı Yüksel Berber Samandağ Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından geçtiğimiz hafta sonunda düzenlenen kahvaltı etkinliğinde konuştu. açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Erkan Hocaoğulları,’öğretmen ve öğrencilerimizin çabaları yanında velilerin desteği olmadan eğitim- öğretimde başarı tam olarak sağlanmaz’ dedi.

Müdür Hocaoğulları, “bizler de velilerimizin desteği olmadan bunu başaramazdık. Başta Okul Aile Birliğimiz ve siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Okul Aile Birliği adına konuşan Okul Aile Birliği Onursal Başkanı Berber, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında “Öğretmen- Veli- Öğrenci eğitimin vazgeçilmez parçalarıdır. Okulumuzda 1460 öğrenci eğitim görmektedir. 89 öğretmen arkadaşımız öğrencilerimize eğitim vermektedir.

Öğrencilerimizin temiz, rahat, güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için maddi manevi desteğe ihtiyacımız vardır. Bu etkinliklerden kalacak katkıyla okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Katılımınız ve desteğiniz bize güç katacaktır. Bir ülkenin geleceği o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Eğitim görmüş bir halkı bir yöne sevk etmek kolay, sürüklemek zordur. İdare etmek kolay, köleleştirmek imkansızdır. Eğitimin amacı öğrencilerimizi canlı bir çeşme haline sokmak olmalıdır. Bir Millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır. Pazar gününüzü bize ayırıp etkinliğimize katkı sunduğunuz için Samandağ Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği Yönetimi adına saygılarımı sunuyorum” vurgusu yaptı.

Etkinliğe, Okul Müdürü Erkan Hocaoğulları, Okul Aile Birliği Başkan Ender Kayıkçı, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyelleri; Mithat Havatoğlu, Nesrin Karasu, Güler Diker, Tahsin Gülşen, Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Hacıümmetoğulları, ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, CHP Kadın Kolları Başkanı ve Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği Onursal Başkanı Yüksel Berber, İş Adamı Hasan Arslan, öğretmenler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.