"EĞİTİM SEN'Lİ İDARECİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“EĞİTİM SEN’Lİ İDARECİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Bu haber 16 Eylül 2019 - 13:39 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Eğitim Sen Samandağ Şubesi Yönetim Kurulu, yeni okul döneminde Eğitim Sen’li okul yöneticilerine bir ziyarette bulundular.

Konu üzerine açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Serap Aldıç Sakallı; “Onuruyla yaşayan Eğitim Sen’li okul yöneticilerimizi ziyaret ettik.. Her biri ayrı bir değerdir, aydınlık yarınlarımıza ışıktır.

Binlerce baskı, sürgün, işinden olma tehditleriyle koltuk için onurunu satmayan idarecilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diler, dik duruşlarını kutluyoruz.

Binlerce sıkıntının olduğu okullarımızda kimseye el pençe durmadan, savrulmadan işini layıkıyla yapan EĞİTİM SEN’li idarecilerimizle gurur duyuyoruz..

Samandağ’ımızın coğrafyasına, tarihsel, siyasi ve kültürel yapısına, bizler için, çocuklarımız için, demokrasi ve özgürlükler için kendini feda eden eğitim emekçilerimizin bıraktıkları mücadele mirası olan EĞİTİM SEN’e güç katmalarından dolayı tüm Samandağ halkımızın, velilerimizin EĞİTİM SEN’li idarecilerimize, öğretmenlerimize sahip çıkmasını istiyoruz.

Her şeye rağmen, ülkedeki tarikatlara, din sömürücülerine, istismarcılara, tecavüzcülere, hırsızlara karşı duran, kadın cinayetlerine her yerde müdahil olan EĞİTİM SEN’den taraf olmak da insanlık adına önemli ve bir o kadar onurlu bir mücadele duruşudur..

EĞİTİM SEN’den ayrılan arkadaşlara her zaman kapımız açık. Bir an önce çocuklarınızın gülüşüne, umuduna layık olan sendikanıza dönün. Samandağ’da Demokrat, solcu, sosyalist ve Kemalist bir aile geleneğinden gelen bazı arkadaşların koltuk uğruna EĞİTİMSEN’den ayrılıp EĞİTİM BİR SEN’e geçmesinin izahı ve karşılığı yoktur.

EĞİTİM BİR SEN’e elini verenin, kolunu, ardından ruhunu kaptırdığını görmekteyiz. Bu yerde duranlara sesleniyoruz! Çocuklarınıza, eşinize bile izah edemediğiniz bu sendikadaki yerinizde kendinizi bitirmeden istifa etme onurunu taşımanızı bekliyoruz. Aksi halde yaşamınız boyunca çocuklarınızın yüzüne bakamayacak bir kara lekeyi alnınızda taşıyacaksınız.

EĞİTİM SEN’den EĞİTİM BİR SEN’e geçen idarecilerimize kısa bir geçmişi hatırlatmak isteriz. Boşalan İlçe Milli Eğitim Şube müdürlüğüne neden birinizi atamadılar merak ediyoruz. Hala mantıklı bir açıklama duymadık.. Elinizi, kolunuzu, ruhunuzu hatta inancınızı da kaptırsanız sizden birini oraya layık görmezler, görmeyecekler. Tek dertleri muhalif olan halkın, emekçinin sendikası olan EĞİTİM SEN’in gücünü zayıflatmak. Lütfen siz de buna alet olmayın, halden anlamazların elinde piyon olmayın..

Çünkü;

•Yandaş sendikada olmak sefalet ücretine karşı bedel ödememek demektir.

•Yandaş sendikada olmak, zulme, faşizme, hırsızlığa ses çıkarmamak demektir.

•Yandaş sendikada olmak tarikatlara, cemaatlere ses çıkarmamak demektir.

•Yandaş sendikada olmak laik, bilimsel eğitime sahip çıkmamak demektir.

•Yandaş sendikada olmak zorunlu din dersi adı altında Alevi çocuklarımıza tek mezhep üzerinden dinin anlatılmasına ses çıkarmamak demektir.

•Yandaş sendikada olmak, asimilasyona, ırkçılığa, cinsiyetçiliğe karşı durmamak demektir.

• Yandaş sendikada olmak değmezlerin önünde sürünerek yaşamaktır..

Unutmayalım, bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films