ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Mart 2017

EĞİTİM SEN’DE SULAR DURULMUYOR

Samandağ Eğitim Sen’den gelen açıklama, suların durulmayacağını gösteriyor.

Samandağ Eğitim Sen’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen seçimden sonra tartışmaların alevlenmesi üzerine peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Samandağ Eğitim Sen yönetiminden Cüneyt Kayıkçı ve Esat Kudret, yaptıkları açıklamada bu sefer Eğitim Sen Genel Merkezine çağrıda bulundular.

Yaptıkları açıklamada ”EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİNE!

Temsilcilik seçimleri Şube denetiminde yapılır ve Şubenin inisiyatifindedir. Her itiraz değerlendirilir ve son noktada şube görüşü ve şubenin gönderdiği ve karar defterine işlediği son karar doğrultusunda yetkilendirme yapılır. Sendikamızın kurulduğu günden bu yanan bu kural bir defa bile ihlal edilmemiştir.

Ancak gelinen noktada genel merkezimizin ilişikte sunduğumuz(1. belge) şube kararının aksine keyfi olarak bir yetkilendirme (ikinci belge) yaptığı açıktır. Bunun nedeni sorulduğunda, şubeden istenen belge doğrultusunda işlem yapıldığı savunulmuştur. Oysa iyi biliyoruz ki şubeden gittiği iddia edilen belge tek kişi tarafından (Dursun Soydan) yürütme kurulu üyelerinin VE ADLARINA İMZA ATILANLARIN haberi olmadan ve onların ismi açılarak gönderilmiştir ve şube buna yönelik belgenin sahte olduğu ile ilgili genel merkeze yazı da göndermiştir.” diyen Eğitim Sen Samandağ Şube yöneticilerinden Kayıkçı ve Kudret, şöyle devam ettiler; ”Ancak buna rağmen genel merkez kör sağır ve dilsizi oynamaya devam etmektedir.

Buradan genel merkeze sormak isteriz. Gönderdiğiniz yetki belgesi şubenin gönderdiği hangi belgeye istinaden yapılmıştır.Sahte belge ile ilgili disiplin kurulunu işletmeyi düşünüyor musunuz? Sahte belgeye dayalı yetkilendirmeyi neden iptal etmiyorsunuz? Resmi olarak şubenin konu ile ilgili itirazına neden yanıt vermiyorsunuz?

Ya da şayet söylediklerimizin dayanağı yok ise neden çıkıp yazılı olarak BÜTÜN ÜYELERİMİZİN HUZURUNDA bizleri yalanlamıyorsunuz? Cevap bekliyoruz.”

Haber-Ümit sağaltıcı

Share
661 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?