EĞİTİM- ÖĞRETİME START - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

EĞİTİM- ÖĞRETİME START

Bu haber 09 Eylül 2019 - 8:31 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Okul Zili Bugün Çalacak

2019- 2020 Eğitim- Öğretim yılının ilk zili bugün çalacak.

9- 13 Eylül 2019 tarihine denk gelen İlköğretim Haftası münasebetiyle Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kutlama programı gerçekleştirilecek.

9 Eylül Pazartesi günü yapılacak kutlama programı saat 09.30’da Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.

Kuşalanı Ortaokulu’nda saat 10.00’da

yapılacak Kutlama Töreniyle devam edecek programın sunumunu Kuşalanı Ortaokulu öğretmeni Mehmet Ali Akar gerçekleştirilecek. Tören; Müzik öğretmeni Ahmet Çağkan Burak yönetiminde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’nun açılış konuşmasının ardından, şiirlerin okunması, okul korosu, müzik dinletisi ile devam edecek program, Halk oyunları gösterisiyle sona erecek.

Okul döneminin start vermesinden önce 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu toplantısı ilçe Kaymakamı Murat KÜTÜK başkanlığında gerçekleşti.

9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı hazırlığı için geniş katılımlı bir toplantı gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo yeni eğitim öğretim yılına hazır olduklarını belirterek “Okullarımızda daha sağlıklı ve daha güvenli bir eğitim için ilçemizde bulunan paydaş kurumlarla bir araya gelerek bunları konuşmak, fikirleriniz varsa fikirlerinizi almak için toplanmış bulunuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. İlçe Kaymakamı Murat Kütük yaptığı konuşmasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu yılki eğitim öğretim yılını başlayıp bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

İlçe Kaymakamı Kütük konuşmasında “Okullardaki güvenlik tedbirleri konusunun hassasiyetle üzerinde duracağız. Bütün arkadaşlarımızın da aynı hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Biz aslında bu uygulamaların birçoğunu geçen yıl hayata geçirdik. Okul güvenlik görevlileri, her okula inzibat temin edilmesi ile ilgili. Şimdi bazı ekstra durumlar var bunları size anlatıp görüşeceğiz. Okullar daha da güvenli olacak inşallah. Okulları suç örgütlerinden, uyuşturucu çetelerinin birer pazarı olmaktan kurtaracağız. Okul çevrelerinin güvenliği için hassasiyet göstereceğiz. Bunu sadece bu toplantıya katılanlardan değil bütün velilerden, aklıselim insanlarımızdan aynı hassasiyeti bekliyoruz.” Dedi. Kaymakam Kütük, ilçemizde yaptıkları araştırmada uyuşturucuya başlama yaşının ortaokul son sınıf ila lise 1 ve 2. Sınıflar olduğunu belirterek “Onun için biz uyuşturucuya, kötü alışkanlıklara, hırsızlara, çetelere çocuklarımızı bırakmamamız için bu yaşta çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım.” dedi. İlçe Sağlık Müdürü Şafak Miçooğulları;okullarda obezite ve diğer konularla ilgili çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Toplantıda; okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, öğrencilerin servislerle güvenli bir şekilde taşınmasına yönelik tedbirlerin alınması ve denetlenmesi, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internetcafe vb. yerlerin denetlenmesi, okul çevrelerinde metruk statüde olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi, konuları görüşüldü.

İlçe Milli Eğitim toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İlçe Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, İlçe Sağlık Müdürü Şafak Miçooğulları, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, Sahil Güvenlik Komutanı Ali Bora Şimşir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Okul

Aile Birliği Başkanları ve Öğrenci servis yetkilileri katıldı.

Haber- Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films