ÜST REKLAM

logo

reklam

“EĞİTİM HER ŞEYİN İLACI”

Diyabetle Yaşam Derneği Antakya Şube Başkanı Süleyman Nayman 23.09.2017 Cumartesi günü saat 14.00’te Samandağ Belediyesi Eski Nikâh Salonunda “Diyabette Doku ve Organları Koruma Diyabet Eğitimi Bilinçlendirme Semineri” yapacağını belirterek seminere bütün halkımızı davet etti.

Yapılacak olan seminerde Diyabetle Yaşam Derneği Antakya Şube Başkanı Süleyman Nayman yanı sıra Dâhiliye Nefroloji Uzmanı Dr. İdris Emir, Üroloji Uzmanı Dr. Firuz Harbiyeli ve Diyabet Diyetisyeni Uzman Aslıhan İflazoğlu Duran’da sunum yapacakları belirtildi.

Başkan Nayman yapacağı seminerle ilgili ön bir bilgi verirken, diyabetin aslında bir hastalık olmadığına dikkat çekerek her hastalıkta olduğu gibi diyabette de erken tanı, tedbir ve etkili tedavinin daima çok önemli olduğunu belirtti. Yaşam boyu süren insülin hormonunun eksikliği, etkisizliği ya da yokluğunda pankreas tarafından üretilen insülinin, vücuttaki kan şekerini hücrelerin içine taşıdığına vurgu yaptı. Dikkat edilirse diyabetlinin yaşamında eğitimin insülinden daha etkili olduğunu belirtti.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?