EĞİTİM HAFTASINA SAZLI AÇILIŞ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

EĞİTİM HAFTASINA SAZLI AÇILIŞ

Bu haber 18 Eylül 2018 - 9:11 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.

      

Kutlama Programı Çöğürlü İlkokulunda Devam Etti…

İlçemiz Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Haftası kutlama programı Çöğürlü İlkokulunda devam etti. Minik öğrencilerin heyecanla beklediği protokol üyelerine İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük öncülük etti. Okul Müdürü Nevzat FIRINCIOĞULLARI’nın işareti ile istiklal Marşının okunduğu okul bahçesinde öğrenciler oyunlarını sahnelediler. Sazlı sözlü gerçekleşen açılışta öğrenciler bolca alkış aldı. Okul Müdürü Fırıncıoğulları ve okul öğretmenlerinin öğrencilere verdiği emek gözlerden kaçmadı.

Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini mimarı sizlersiniz..

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, katılımcıları selamladıktan sonra, ilçemizin 2018 – 2019 eğitim  öğretim dönemine hazırlıklı olduklarına işaret ederek; “Samandağ Milli Eğitim Müdürü olarak 86 okulda 1766 öğretmen ve 27335 öğrenci ile eğitim – öğretime hazırız.

Okullarımızda 2018- 2019 eğitim öğretim yılı için yenileme, bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Bu süreçte 20 okulumuzda onarım ve tadilatlar yapılmıştır. Okullarımızda sıra ve masa ihtiyaçları büyük oranda karşılanmıştır. Değerli misafirler; İlçemizde ortaöğretimde derslik ihtiyacını geçen yıl hizmete açılan Zübeyde Hanım ve Teknik Anadolu Lisesi, Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapımı devam eden Tekebaşı Maruf Cilli Anadolu Lisesi karşılayacaktır.

Temel eğitimde İlçemizde 9 okulun yapımı devam etmekte olup bu okullarımızda fiziki anlamda derslik ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Sevgili öğrenciler, uzun bir tatilden sonra yuvanız açıldı. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini mimarı olan sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum.

Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, sevgili yavrularınızı bu çatılar altında hiçbir ayrım gözetmeden eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmen arkadaşlarıma zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.

2018-2019 Eğitim ve öğretim yılının ilçemize, ülkemize insanlığa hayırlı olması dileğimle saygı ve sevgiler sunarım”dedi.

“Eğitimde şiddete kesinlikle karşıyım ama disiplin olması gerekiyor”

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Kapo’dan sonra sözü İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük aldı. Eğitimde disiplinin önemine işaret eden İlçemiz Kaymakamı, “Eğitim ve Öğretim haftasını kutlamak için burada bulunuyoruz. 1766 öğretmen ve 27335 öğrenci ile bugün eğitim ve öğretime başladık. Bizim öğrenci sayımız birçok ülkenin nüfusundan fazla. Bu anlamda eksiklikler olabilir esiklikleri tamamlamak için biz ve değerli okul yetkilileri elimizden ne gelirse yapacağız. Siz değerli velilerin sevgisi ve bizim desteğimizle çocuklarımızı ileri bir seviyeye taşıyabiliriz. Her çocuğun bir özelliği bir yeteneği vardır. Bizim yapmamız gereken öğrencilerimizin yeteneğine göre bir eğitim vermek. Bu sebepten dolayı siz değerli veliler öğretmenlerimize güvenin, öğretmenlerimizin verdiği talimatlara uyun. Eğitimde disiplin olması şart. Eğitimde şiddete kesinlikle karşıyım ama disiplin olması gerekiyor. Ancak bu şekilde başarılı olabiliriz. Bu anlayışla yeni okul dönemini kutluyorum. İnşallah çok başarılı bir eğitim yılı geçirirsiniz. 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından okul öğrencileri şiir okuyup, hazırladıkları Ront gösterileriyle eğitim ve öğretim haftasına renk kattılar.

Gerçekleşen kutlama programına Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Samandağ Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Yılgın, Protokol üyeleri, okul öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katılım gösterdi.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı