ÜST REKLAM

logo

reklam

‘EĞİTİM ÇOCUĞU SEVMEKLE BAŞLAR’ ÇAĞRISI

Yeni Gün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünde Cumartesi günü tüm yurtta ve ilçemizde törenlerle anıldı. Atatürk’ü anma töreni, ilçemizde faaliyet gösteren Yeni gün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hazırladığı programla Cumartesi günü kendi kurumunda gerçekleşti.

Kurumun öğrencileri Ata’larını anarken duygusal anlar yaşandı. Okuma yazmayı çözen öğrencilerin şiirleri destek alkışları ile onure edildi. Kurum öğretmenlerinin ve velilerin de katılım gösterdiği kutlamada veliler öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

Siren sesi ile birlikte 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu sonrası istiklal marşı okundu.

Program sunumunu yapan kurum eğitmenlerinden Cansu Yatkın, bugün burada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümü nedeni ile toplanmış bulunuyoruz. Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıl dönümünde herkese düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyeti anlamak, Atatürkçü Düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.

Kurum Kurucusu ve Yöneticisi Serap Tamimi, “en umutsuz ve olumsuz şartları kader kabul etmeyip daha iyiye, daha güzele ulaşma azmi başarının temelidir. İşte, Atatürk’ü dünyanın ölümsüz liderleri arasına koyan da budur. Bugün öğrencilerimizin bu gösterisi, heyecanı, mutluluğu bizi çok duygulandırdı. Mustafa Kemal’in şiarıyla ‘eğitim çocuğu sevmekle başlar’ diyoruz. Bizim sevgimiz onlara kazandırıyor, kazandırmaya da devam edecek. Programa katılan herkese teşekkür ediyoruz. Ulu önderimiz ve onun silah arkadaşlarını saygı ve özlem ile anıyoruz” dedi.

Program konuşmalar ve etkinlik sonrası ikramla son buldu. 

Yeni Gün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum öğretmen ve öğrencilerinden bir gurup, aynı gün ilçemiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma programına katıldılar.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?