ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Nisan 2017

Eğitim-Bir-Sen Samandağ İlçe Temsilciliği’nden İLÇE KAYMAKAMI DR. ÇELİK’E ZİYARET

 

 

Eğitim-Bir-Sen Samandağ İlçe Temsilciliği yeni yönetim kurulu, önceki gün İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’i makamında ziyaret ederek yeni yönetimi tanıttı.

Samandağ Temsilcisi Umut Çam, “ilçemizde hızla büyüyen bir sendikayız. Üye sayımız gittikçe artıyor. atama zamanında yaşanan süreç olmasa üye sayımız mevcudumuzdan daha iyidir. 2010dan bu yana 300 üyemiz Eğitim-Bir-Sen’e kazandırılmıştır. Memur Sen ile görüşme halindeyiz. Bu bünye ile ilgili de çalışmalarımız olacak. Üyelerimiz ile bizlerde ilçede bir renk olmak hedefindeyiz”dedi.

İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’in eğitime katkısının göz ardı edilemeyecek noktada olduğunu dile getiren üyeler, ilçeye kazandırılan okulların eğitim çıtasını daha da ileriye taşıyacağını belirttiler.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Samandağ Temsilcisi Umut Çam, yeni kadroyla daha da güçleneceklerini ifade etti.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Çelik, ziyaret sırasında ilçemizin eğitim kalitesini arttırmada ilçemiz eğitimcilerinin alternatifsiz çaba sarf ettiğine değinerek, “bir memleketi ileriye taşıyan bilim ve akıldır. Bunlar aşılanmazsa o toplum ilerleyemez. Biz ilçe halkı olarak Türkiye’deki ilçe eğitimlerinin ortalamasından çok daha iyi bir noktadayız. İlçemizde kazandırmaya çalıştığımız Liselerle ilgili çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Çelik, konuşmasının devamında, “ilçede eğitimde çok daha ileriye gidebilecek öğrenci kapasitesi var. İlçemizden neden bir Aziz Sancar (*) çıkmasın. İlçemizde okullarımızın en elzem sorunları üzerinden hareketle iyileştirmeler yapıyoruz. Kız Meslek ve Endüstri Meslek Liseleri inşallah bu sene eğitim öğretim hayatına katılacak. İş adamalarımızın bu noktada desteği göz ardı edilemez. İlçemizde Yaylıca, Tomruksuyu, Mızraklı, Değirmenbaşı ve Gözene şuan en acil hizmet alması gereken okullar kapsamında. Tekebaşı lisemiz için her şey hazır, ihaleyi bekliyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyor, yönetimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Temsilcilik başkanı Umut Çam, başkan yardımcıları;  Reyyan Şerifoğulları, Hasan Memeli, Selahattin Fansa, Özgür Dadük Yusuf Olgun ve Uğur Coşkun.  Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Samandağ kadın kolları başkanlığına Seyhan Fansa görevlendirildi.

* 1997 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill’de Biyokimya ve Biyofizik Bölümü’nde Sarah Graham Kenan Profesörü olarak görev yapmaktadır. ABD Ulusal Bilimler Akademisi’ne seçilen ilk ABD’li Türk olarak tanınır. Hücrelerin hasar gören DNA’ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü’nü kazanmıştır.

Aziz Sancar’ın geliştirip ismini koyduğu “maxicell” tekniği ile buluşunu yapıp ismini koyduğu “excinuclease/excision nuclease” enzimi terimleri Oxford Biyokimya ve Moleküler Biyoloji Sözlüğü’ne girmiştir. Sancar, 1946’da Mardin’in Savur ilçesinde, orta gelirli çiftçi ailesinin sekiz çocuğundan yedincisi olarak dünyaya gelmiştir.

Haber-Foto.Ümit Sağaltıcı

Share
908 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?