"EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Bu haber 27 Ekim 2017 - 10:16 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samandağ Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Kimyonşan, dün haber merkezimize yolladığı açıklama ile gençlere mesaj verdi. Başkan Kimyonşan, Cumhuriyet bizim için en büyük bayramdır’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Samandağ Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Kimyonşan, mesajında “bugün bizim için önemli ve değerli bir gündür. Çünkü bugünde, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet kurulmuş ve insanlar Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavramıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Zaten ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi: “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.” Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır. Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak bir Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir. Cumhuriyete kavuşmamız tabi ki kolay olmamıştır.Çünkü atalarımız uzun yıllar bu uğurda savaşıp, kanlarını ve canlarını vermişlerdir.

Onlar bu uğurda korkusuzca savaşıp bizlere rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum bırakmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Biz Cumhuriyetle huzura, rahata ve mutlu bir yaşama kavuştuk. Bu yüzden atalarımızın bizlere bıraktığı Cumhuriyetin anlam ve önemini kavramak için her yıl 29 Ekim’de kıvançla bu milli bayramı kutlar, ulusça seviniriz.

Unutmayalım ki! CUMHURİYET bizim için en büyük bayramdır”dedi.

 Haber: Ümit Sağaltıcı-Foto: Arşiv

afdah.info

voir films