ECZACILAR 'SİZİNLEYİZ' DEDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

ECZACILAR ‘SİZİNLEYİZ’ DEDİ

Bu haber 13 Ekim 2017 - 9:47 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

 

Hatay Eczacı Odası “Eczacınız Sizinle” Projesi kapsamında dün Samandağ Abdullah Cömert Parkı’nda 13.30-15.30 saatleri arasında halka açık ücretsiz sağlık taramaları yaptı. Hatay Eczacı Odası Başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu heyet, ilçemiz eczacıları ile dün halkla kucaklaştı.

“Astım- KOAH, Ht-Obezite-Kolon” Kanseri taramalarının yapıldığı alanda, Hatay Eczacı Odası yönetici ve üyeleri yanı sıra İlçemiz Eczacı Oadası Temsilciliği ve üyeleri aktif görev aldı. Program öncesi tüm ilçe halkının davet edildiği ücretsiz sağlık taramalarına ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Taramalar saat 15.30 u geçmesine rağmen gelen katılımcıların talebi ile devam etti. Gönül güzelliği ile  gelen her vatandaşa destek olamaya çalışan eczacılar ilçemizde güzel bir birliktelik örneği sergilediler.

Samandağlı eczacılar ‘Samandağ halkının sağlığı için gereken ne varsa icra edeceğiz’dedi.   

Hatay Eczacılar Odası, Samandağ Eczacı Odası Temsilciliği ilçemizde dün hazırladıkları etkinlikte bir araya gelerek “Eczacılar Sizinle” projesi kapsamında halk  sağlığı taraması yaptılar.

Tarama için gelenlerin hipertansiyon, obezite, astım, koah, boy-kilo, tansiyon, solunum testi, kolon ve kandaki oksijen oranının ölçüldüğünü ve gerekli görüldüğü takdirde aile hekimleri ile iletişime geçildiği belirtildi.

Amaçlarının sağlık taraması yaparak halkın rutin doktor kontrollerine yönlendirmek, hastaların ilaçları düzgün ve zamanında kullanarak gerek hasta, gerekse ülke ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu belirten Eczacı Odası Samandağ temsilciliği başkanı Burcu Yıldız, düzenledikleri sağlık taramasına Samandağ halkın ilgisinin yoğunluğunun kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Bu yapılan etkinliğin daha önce Antakya, Belen, İskenderun’da gerçekleştiği ve 4. olarak Samandağ’da gerçekleştiği ifade edildi.

Eczaneler değişiyor, toplum sağlığı gelişiyor…

Program üzerine yaptığı açıklamada Eczacı Odası Samandağ Temsilcisi Burcu Yıldız, ‘size en yakın sağlık noktası olan Eczanelerimiz yeni bir sağlık hizmeti anlayışı ile sizin ve sevdiklerinizin sağlığının ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlıyor.

Sunduğumuz nitelikli ilaç hizmetinin yanında yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve hastalarımızın takibinde daha etkin bir rol alıyoruz. Astım, Koah ile başlayan hastalık yöntemi programlarımız, diyabet obezite sigara bırakma danışmanlığı gibi alanlarda gelişerek yenilerek devam edecek” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films