ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Mayıs 2017

“ECZACI GÜNÜ” MESAJI, VEKİL ERTEM’DEN

Hatay CHP Milletvekili Birol Ertem, yayınladığı mesajla Dünya Eczacı Günü’nü kutladı.

Milletvekili Birol Ertem’in mesajı şöyle: “Bilimsel eczacılığın 178. Yılında, halkımıza özveri ile hizmet sunan eczacılarımızın bu özel gününü saygıyla kutlarım.

Eczacı; ilacın ne şekilde üretildiğini, etkisinin ve içeriğinin ne olduğunu, nasıl kullanılması ya da kullanılmaması gerektiğini bilen tek sağlık meslek mensubudur. Hastasına ilacı tarif eden, yan etkilerini anlatan, hangi tür ilaçlarla birlikte alınmaması bilgisini veren bir sağlık danışmanıdır. Halk sağlığı için onlara en yakın sağlık meslek grubu olan eczacıların hak ettikleri yaşam ve mesleki çalışma koşullarını iyileştirmek, ilaç ve eczacılık hizmetinin eczanede kalmasını sağlamak ve onların yaşadıkları sorunları onlarla birlikte çözmek için Cumhuriyet Halk Partili ve aynı zamanda hekim bir milletvekili olarak her zaman yanlarında olduğumu belirtmek isterim.

Halkın güvenine mazhar olmuş, onların en yakın sağlık danışmanı olan eczacıların 14 Mayıs Eczacılar Günü’nü kutlar, büyük bir özveri ile icra ettikleri mesleklerinde başarılar dilerim.”

 

Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?