DÜZEL’DEN ÜÇ MESAJ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DÜZEL’DEN ÜÇ MESAJ

Bu haber 22 Mart 2022 - 16:13 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

Samandağ Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Fırat Düzel, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası, Dünya Su günü ve 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü’nü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Yardımcısı Düzel, yaşlılarımızın medeniyet ve kültür değerlerimizin dünü ile bugünü arasında köprü vazifesi gördüğünü hatırlatarak; “Biz, büyüklerine “ak saçlı” diyerek, “aksakallı” diyerek en üst toplumsal değeri veren, bilgeliği ve pirliği onlarla simgeleyen bir kültüre sahibiz. Medeniyet ve kültür değerlerimizin dünü ile bugünü arasında köprü vazifesi gören yaşlılarımızın, tecrübe, bilgi ve birikimin nesilden nesille aktarılması konusunda çok önemli rolü olduğuna inanıyoruz. Büyüklerimize sahip çıkmayı, aynı zamanda geleceğimize de sahip çıkmak olarak görüyoruz” dedi.

‘Su, dünyanın her noktasında yaşamı ifade eden bir değerdir’ diyen Düzel, “su kaynaklarımızı ve geleceğimizi koruyoruz! 22 Mart Dünya Su Günü Kutlu Olsun! Yaşamın kaynağında ve her anında su var! Dünyamızın geleceği için ise suyu idareli, temiz ve verimli kullanmalıyız.

Küresel su sorununa karşı su kaynaklarımızın iyi yönetimini ve sürdürülebilirliğini sağlamak en öncelikli görevimiz. Gelecekte oluşabilecek risklere karşı bugünden önlemimizi alalım, suyumuzu verimli kullanalım. Dünya Su Günü kutlu olsun!” dedi.

‘Dünya farklılıklarla güzel’ diyerek Down Sendromu Farkındalık Günü kutlaması yapan Düzel, “onlarla hayat daha anlamlı, daha renkli ve daha eğlencelidir. Çünkü Down Sendromlu bireylerin sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir. Sizi karşılıksız severler ve size gerçekten sevmenin ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu hatırlatırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, 21 Mart’ın eşit olduğumuzun ve aramızdaki bir sayı farkın “fark” olmadığının anlaşıldığı bir gün olması temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı