DÜZCE: DOKTOR TAVSİYESİ OLMADAN İLAÇ ALMAYIN! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DÜZCE: DOKTOR TAVSİYESİ OLMADAN İLAÇ ALMAYIN!

Bu haber 07 Mart 2017 - 8:38 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

 

Samandağ Eczacıları Odası Temsilcisi Erkan Düzce, son zamanlarda televizyonlarda türeyen ve bitkisel olduğu öne sürülen ilaçlar üzerine Gazetemize açıklamada bulundu.

Samandağ Eczacıları adına Gazetemize açıklamada bulunan  Hatay Eczacı Odası Samandağ temsilcisi Erkan Düzce ‘’son zamanlarda eczacılarımıza hastalarımız  tarafından sürekli; internetten satın aldığı ürünler ile ilgili olarak şikayetler iletilmektedir. Televizyonda mucize diye tanıtılan ürünleri  kullanıp zararını görenler eczanelere yaptığı hatayı dile getirip çözüm üretilmesini istemektedirler.” dedi.

Bitkisel kökenli olduğu iddia edilen veya müstahzar şeklinde olan bütün ilaçların doktor tavsiyesi ile ve eczaneden satın alınarak kullanılması gerektiğini; aksi halde kullanılan tüm ilaçların ciddi yan etkiler YAPABİLECEĞİNİ BELİRTEN .  Düzce, İçeriğinde  ne olduğu belli olmayan bu sözde ilaçların kullanımının ölümle sonuçlanabilecek riskler meydana getirebileceğine dikkat çekti .

Televizyonlarda nereden yayın yaptığı belli olmayan kanallarda mucizevi etikiler sağladığı iddia edilen ilaçları pazarlayanların sahtekar olduğunu; bu sahtekarlara  karşı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun ciddi şekilde mücadele yürüttüğünü; bunların halkımızı kandırmaktan başka bir amaclarının olmadığını vurgulayan Düzce, ”Özellikle bebek mamaları gibi kullanımında çok hassas olunması gereken ürünlerde halkımızın ucuza satılıyor diye internet ya da marketten almak yerine bu ürünleri alındığı depodan hastaya ulaşıncaya kadar güvenle temin eden eczanelerden alması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Düzce, yaptığı açıklamada son olarak; ”Eczaneler bebek mamaları, bebek şampuanları; zayıflama ürünleri; dermokozmetik ürünler ; cinsel sağlık ürünleri; şampuanlar, saç dökülme ürünleri ; diş macunları ve güneş ürünleri almanın güvenilir tek yeridir. Eczaneler dışında alınan ürünler insan vücuduna faydadan çok zarar vermektedir” dedi.

Haber-Ümit sağaltıcı/foto:Haber merkezi