DÜŞMANIN KİM OLDUĞUNU DOĞRU ANALİZ EDELİM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DÜŞMANIN KİM OLDUĞUNU DOĞRU ANALİZ EDELİM

Bu haber 11 Temmuz 2017 - 9:30 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

 

 

1- Eleştirenlerin çoğu aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Diyorlar ki; Fetöyü devletin içine yerleştiren, koruyan, kollayan geçtiğimiz dönemde Akp değil miydi?

2- PKK’yı, hendekleri kazarken, silahlı gücünü şehirlere yığarken seyreden ve müsamaha eden Akp değil miydi?

3- İktidarı eleştirmek yerine neden muhalefete yükleniyorsunuz? Yapılan Akp işbirlikçiliği değil mi?

Bir ve ikinci soruların cevabı bir koca EVET ve Akp bu dediklerinizi yıllar boyunca yaptı.

Fetö, Türk ordusuna kumpaslar kurdu Akp de seyretti ve yardımcı oldu.

PKK, şehirlerimize yığınaklar yaptı, iş makinalarıyla hendekler kazdı, tuzaklar kurdu, Akp seyretti.

Çadır mahkemeleri, Oslo görüşmeleri ve onlarcasına yardımcı oldu yada seyretti, yada müsade etti, bunlar doğru.

Üçüncü olarakta, neden Akp yerine CHP’ye yükleniyorsunuz eleştirisi çok yoğun olarak gelmekte.

Geçmişte Akp bu dediklerinizi yaparken konumu neydi, kimlere çok yakın duruyordu? Konumu BOP EŞ BAŞKANLIĞIYDI ve Batı merkezlerine, Atlantik ittifakına, ABD ve AB’ye yakın duruyordu.

Ve haklı olarak bizlerde, AKP’nin açılım siyasetleri üzerinden pkk yı kollayan tutumuna, iktidarın olanaklarını Fetöye kullandırmasına ve ABD dayatmalarını dış politikasının merkezine koymasına cepheden karşı çıktık ve çok haklıydık.

AKP’nin Fetö ve Pkk ile birlikte görünmesinin nesnelliği vardı, nedir o nesnellik; AKP ve Fetö/Pkk yı bir araya getiren şey hepsinin de batıcı olması ve batı merkezlerine olan bağlılıklarıydı. Yani AKP’nin geçmişte bu örgütlerle yan yana gelmesi, hepsinin de bağlılık derecesinde batıya yakın olmalarıydı.

Buraya kadar aynı şeyleri söylüyorsak, peki neden bugün farklı şeyleri söylüyoruz?

Sanırım ayrılık noktası da burası!

AKP’nin dün birlikte olmakla eleştirdiğimiz örgütlere ve ardındaki batı merkezlerine bugün CHP yaklaşmaktadır. O bahsi geçen batı merkezlerinin içimizdeki stratejik piyonları bugün Akp yerine CHP’ye yakın durmaktalar.

Dün AKP’nin arkasında duran Batı merkezlerinde artık Erdoğan istenmeyen adam halindedir ve CHP’nin eylemi bu merkezlerce açıkça desteklenmektedir

Dün, Ergenekon, Balyoz, Kafes ve benzeri davalarda mahkemelerin ve savcıların arkasında duran ve mahkemelere parlamentolarınca talimatlar veren batı, bugün kendi piyonları ve devlet içindeki silahlı gücünün üzerine yürüyen yargının ve mahkemelerin karşısında durmaktalar ve Avrupa Parlamentosu bunu yaptırımlar şeklinde durdurmayı karara bağlamaktadır.

Özeti

Dün, Batı merkezlerinin yanından, Fetö ve Pkk yı koruyan kollayan Akp ye cepheden Vatan Partisi olarak karşı çıktık ve Silivri duvarlarının yıkılmasından tutun da, açılım politikasını çöplüğe atılmasına kadar pek çok somut konuda tavır aldık ve mücadele ettik.

Bugün de aynı şeyi yapıyoruz.

Sizin göremediğiniz yada dünde kalan Akp siyasetleri üzerinden bugün halen dünün politikalarını savunuyor durumunda olmanız ve dün üzerinden oluşan “Erdoğan düşmanlığıyla” Erdoğan karşıtı olan herkesi dost yada Erdoğan karşıtı her eylemi doğru kabul etmeniz,  aramızdaki en temel farkı oluşturuyor.

Vatan partisi bu yanlışın farkında ve buna göre davranıyor. AKP’nin yanlışlarını örtmüyor asıl düşmanı vurgulamaya çabalıyor.

Dünkü AKP’nin suçlarına bugün CHP açıktan talip olmakta ve batıya karşı hiçbir tavır geliştirmez iken, batının korumak istediği kuvvetleri korumaya talip olmaktadır.

Batıyla yan yana gelenler, batının piyonlarıyla da yan yana gelirler, dün AKP idi, bugün CHP.

Eleştirilere cevap olarak, AKP’nin dün yaptıkları üzerinden değil de, örneğin CHP dese ki; Biz terörün kökünü kazıyacağız, Fetöyü bitireceğiz, bölgede ABD planlarını bozguna uğratacağız, Atatürk Türkiye’sini yeniden kuracağız!

Bu durumda bırakın CHP’yi eleştirmeyi, hepimiz CHP’li olurduk.

Tekrar Ediyorum; Batı Merkezlerinin, Amerikan Planlarının Türkiye’ye bir yararı olmadığı gibi gerçekleşme şansı da yoktur.

CHP bu yoldan vazgeçmelidir ve ABD’nin bölgedeki yenilgisini PAYLAŞMAMALIDIR.

Samandağ Vatan Partisi İlçe Saymanı Mehmet düzel