DÜŞMAN DEĞİLİZ, DİYEREK AÇIKLAMAYI ŞİDDETLE KINADI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DÜŞMAN DEĞİLİZ, DİYEREK AÇIKLAMAYI ŞİDDETLE KINADI

Bu haber 07 Aralık 2021 - 15:18 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir radyo programında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Lütfü Savaş, ilk olarak Suriye Halk Meclisi’nin kısa zaman önce yapmış olduğu ve topraklarımızda hak iddia ettiği bildirisini değerlendirdi.

Hatay’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün diplomatik zaferi ile ana vatana katılan bir şehir ve emanetimiz olduğunu belirten Başkan Savaş; “Bu şehir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dik duruşu, engin feraseti ve diplomatik zaferi ile ana vatana katılan bir şehirdir ve bize emanettir. Bu emanete el ve dil uzatılmasına karşı çıkarız. Suriye ile olan ilişkilerimiz Osmanlı Devleti’ne dayanmaktadır fakat şu anki durum da ortadadır. Resmi verilere göre 500 bin olsa da yaklaşık 1 milyon Suriyeliyi şehrimizde misafir ediyoruz. Ancak biz Suriye’nin toprak bütünlüğünden yanayız. Kardeş kanının dökülmesine karşıyız. Düşman değiliz” diyerek açıklamayı şiddetle kınadığını belirtti.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı