DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTU AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DÜŞEN UÇAĞIN PİLOTU AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜ

Bu haber 08 Mart 2017 - 9:03 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.

 

 

Antakya’ya bağlı Yaylacık Mahallesi kırsalına düşen Suriye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçağından paraşütle atlayan pilot Muhammed Sufvan, tedavisinin sürdüğü hastanede telefonla ailesiyle görüştü. Hatay Devlet Hastanesinde dün omurgasındaki kırık nedeniyle ameliyat edildiği belirtilen ve Beyin Cerrahi Servisi’nde tedavisi süren albay rütbesindeki pilot Mehmet Sufvan’ın (56), ailesiyle telefonla görüşmesine izin verildi.

Sufvan, Suriye’nin Lazkiye kentinde yaşayan ailesiyle yaptığı görüşmede, durumunun iyi olduğunu belirterek, endişe etmemelerini istedi.

Tedavisi süren pilotun genel sağlık durumunun iyi olduğu, ameliyatının da başarılı geçtiği kaydedildi.

Paraşütle atlayarak kurtulmuştu

Antakya’ya bağlı Yaylacık Mahallesi kırsalına 4 Mart’ta Suriye’ye ait savaş uçağı düşmüş, paraşütle atlayan pilot ise Altınözü ilçesi Fatikli Mahallesi’ndeki Ayvaderesi mevkisinde havadan ve karadan yapılan geniş arama çalışmaları sonucunda bulunmuştu.

Yorgun ve bitkin olan, omurgasında atlamasından kaynaklı kırık bulunan pilot, Hatay Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Pilot Mehmet Sufvan, ifadesinde ise uçakla İdlib kırsalını vurmak için Lazkiye’den havalandığını ancak bu sırada vurulduğunu belirtmişti.

Haber-foto:haber merkezi