ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

DÜŞ SAHNESİ, SEYİRCİSİ İLE BULUŞTU!

bil-hudut-1

Mehmet Ali Akar ile Nurettin Bolat’ın ustalıklarını sergiledikleri Düş Sahnesi, geçtiğimiz Cumartesi günü Samandağ Kültür Merkezi’nde Muzaffer İzgü’nün Sınır isimli eserini Arapçaya uyarladıkları ”Bıl-Hdüd” isimli oyununu sergiledi.

Akar ile Bolat, sergiledikleri performans ile tiyatroda birbirini tamamlayan ikili olduklarını bir daha göstermiş oldular.

Bilinmeyen bir yerde, sınır komşusu bilinmeyen iki ülke; Nevinya ve Sevinya. Bilinmeyen bir nedenle birbirine düşman iki ülkenin sınırını, adları bile bilinmeyen çocuklar rahat uyusun diye bekleyen, bilinmeyen iki asker; Yuan ve Mati.

Yalnızca ikisinin olduğu bu bölgede bilinmeyen bir nedenle arkadaş oluverirler. Ama ya iki ülke arasında bilinmeyen bir nedenle savaş çıkarsa? Yuan ve Mati birbirine kurşun sıkar mı? Budur işte bilinmeyen. Anlayacağınız Çukurova’nın en güzel çocuklarından Muzaffer İzgü’nün acılı-gülünç kaleminden hiç bilinmeyen ülkelerin, hiç bilinmeyen insanlarının, hiç bilinmeyen öyküsü. Belki de çok iyi bilinen… Kim bilir?

Muzaffer İzgü’nün Sınır isimli eserini anadilimiz ile harmanlayarak sahneye döken Düş Sahnesi, aslında bilinmezlikler arasında en iyi bilmemiz gereken şeyin savaşa karşı olmamız gerektiğini anlatıyor bize.
 

Share
1506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?