"DURUMUN TARİHSEL SÜRECİ HEPİMİZİ YARGILAYACAKTIR" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“DURUMUN TARİHSEL SÜRECİ HEPİMİZİ YARGILAYACAKTIR”

Bu haber 24 Haziran 2019 - 9:11 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Samandağ Eğitim-Sen Yönetim Kurulu; kişilerin iradeleri dışında, görev yerlerinin değiştirilmesi, işsiz bırakılması veya sürgün edilmesinin kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu ifade ederek  konu üzerine bir açıklamada bulundular.

Konu üzerine yapılan açıklamada; “Belediye Başkanı Eryılmaz ile yaptıktığımız görüşmede güvenlik görevlilerinin başka bir birimde görevlendirileceğini söylemişti. Ancak bugüne kadar açıkta kalmaları o insanların yaşamsal sorunlarının vahim bir aşamada olduğu kanısındayız. Bilindiği gibi 31 Mart seçimlerinde faşizmi geriletme, özgürlük ve demokrasi yolunu açma umuduyla farklılıklar yan yana durmuştur.

Ülkemizde KHK ile ihraçlara, sürgünlere ve açığa almalara en çok maruz kalan Kamu Emekçileridir.

Eğitim-Sen üyeleri olarak açığa alındığımızda yanımızda Belediye Yöneticileri, çalışanları, DKÖ’leri, STK’lar, Dernekler, eski ve yeni Milletvekilleri hep yanımızda durmuş ve desteklerini esirgememişlerdir.

Samandağ Belediyesinde ne geçmişte ne de şimdi yaşanan, kişilerin iradeleri dışında, görev yerlerinin değiştirilmesi, işsiz bırakılması veya sürgün edilmesi kabul edilemez bir yaklaşımdır. Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ile yaptığımız görüşmede Güvenlik Görevlilerinin başka bir birimde görevlendirileceğini söylemişti. Ancak bugüne kadar açıkta kalmaları o insanların yaşamsal sorunlarının vahim bir aşamada olduğu kanısındayız. Son seçimde yakalanan farklı kutupların bir arada olduğu dayanışma ruhuna ters düşen uygulamaların acil bir şekilde telafi edilmesi temennimizdir. Yargı kararı olmaksızın, kişilerin rızası olmadan kendi içimizden birilerini çok ağır bedellerle sürgün veya açığa alma seçim öncesi yaratılan havaya uygun düşmemiştir. Konumuz kişiler değil, kişilere yapılan bu uygulamaların şeklidir. Bu durumun tarihsel süreci hepimizi yargılayacaktır. Belediye yönetiminin bu duruma farklı tasarrufta bulunması, daha makul çözümler üretmesi beklentisindeyiz.”denildi.

Haber- Foto: Hasan Dadük  

afdah.info

voir films