ÜST REKLAM

logo

reklam

DÜNYANIN RÜZGARINI YÜZÜNDE HİSSET

 

İlçemizde gökyüzünden süzülen rengaren paraşütler dikkatleri toplama devam ediyor. Hafta sonunda Deniz istikametinden sahile iniş yapan paraşütçüler, ‘dünyanın rüzgarını yüzünüzde hissedin’ çağrısı yaptılar. Yamaç paraşütünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak için gayret gösterdiklerini belirten paraşütçüler bu sporun kentin tanıtım ve turizmine önemli katkılar sağlayabileceğini söylediler.

İlçemizde yeni gelişmeye başlayan yamaç paraşütünün adrenalini yüksek, son derece zevkli bir spor olduğunu ve bu özelliği dolayısıyla da yöre insanının yapısına çok uygun olduğunu kaydeden Paraşütçüler,”amatör olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hafta sonları hava açık olduğunda uçuşlarımızı yapıyoruz. Samandağ’ın coğrafyası bu spor için çok uygun. Yamaç paraşütü de yöre insanının yapısına uygun bir spor. Bizim amacımız bu spora gönül veren insan sayısını Samandağı’nda artırmak. Bunun için gönüllü olmak yeterli” ifadesinde bulundular.

Yamaç paraşütünün alt yapısının geliştirilerek daha kapsamlı bir şekilde yapılması durumunda kentin tanıtımı ve turizmine de katkı sağlayacağını ifade eden Paraşütçüler şöyle konuştular, “yabancılar bu spora çok fazla ilgi gösteriyor. Yamaç paraşütü imkanlarının geliştirilmesi durumunda, kente daha fazla sayıda yerli ve yabancı turist gelecektir. Bazı şehirlerde bu sporla ilgili yarışmalar düzenleniyor ve bu yarışmalar çok ilgi çekiyor. İlçede Turizm çeşitliliğini artırmak adına bu spordan faydalanılabilir

Gökhan Sağaltıcı

 

 

Share
589 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?