ÜST REKLAM

logo

reklam

DÜNYA FARKLILIKLARLA GÜZEL

Yenigün Işığı’ndan Anlamlı Etkinlik…


Yenigün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği SAGAS’ın 21 Mart Down Sendromu Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği kahvaltı organizasyonunun ardından ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Yenigün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucuları, öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte gerçekleştirilen anlamlı etkinlikte öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.

Gerçekleştirdikleri etkinlikte duygu ve düşüncelerini bizimle paylaşanKurum Kurucusu ve Yöneticisi Serap Tamimi; “21 Mart Dünya Down Sendromu Günü, bütün dünyada bu genetik farklılığının daha da tanınmasına yardımcı olmak için çeşitli kampanyalar etkinlikler düzenleniyor. Bizde farkındalık yaratmak adına böyle bir etkinliğe imza attık.

Onlar bizlerden farklılar aslında. Farklılar çünkü yargılamazlar. Farklılar çünkü içlerinde kötülük yok.. Bu yüzden biz onlarla gurur duyuyoruz. Dünya farklılıklarla güzel. Gerçek dostlar kromozom saymaz. Çünkü down sendromu 1 eksiklik değil +1 fazlalıktır” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
466 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?