ÜST REKLAM

logo

reklam
10 Mayıs 2017

DUALAR SEMALARA YÜKSELDİ

İlçemizde her sene olduğu gibi bu senede Mübarek Ramazan Ayının Müjdeleyicisi, Kadir Gecesinden Sonra En Büyük ve En Mübarek Gece, Leyle-yi Nısf-i Şaban (Şaban’ın Ortanca Gecesi) bayramı yapıldı. Arap Alevi toplumunun bütünlüğüne ait bayram için hazırlıklar önceki gün itibari ile başladı.

Ramazan ayının müjdecisi olması nedeniyle ilçede ayrı bir öneme sahip bayramda vatandaşları ayrı bir heyecan sardı. Kazanlar kaynadı, Ekmekler yapıldı, fakirlere zekat verildi.İlçedeki vatandaşlar Güneş battıktan sonra ziyaretlere gidip bahur yaktı dua etti.

Vatandaşlar dua ederken, “yüreklerimizin huzurla dolduğu, kardeşliğe ve dostluğa daha fazla önem verildiği, kırgınlıkların bittiği, birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği bu özel günlerde ilçemizde bayramı yapan vatandaşların hayırları kabul olsun.

Bu özel günler, akıp giden zaman da durup düşünme, özümüze dönme ve yüreklerimizi temizleme fırsatı sunar. Milletimizin sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerini arttırır, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamıza vesile olur.

Kutlar; uzlaşıya, hoşgörüye, barışa ve huzura aracı olmasını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım” ifadesinde bulundular.

 

 

 

 

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?