ÜST REKLAM

logo

reklam

DR. SAĞLAR, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bozkurt; “Samandağ, Koca Yürekli Bir Kardeşini Kaybetti”


Samandağ Devlet Hastanesi Acil Hekimi Dr. Serkan Sağlar’ın (45), geçtiğimiz hafta görev başındayken kalbi durdu. Hatay Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Dr. Sağlar yapılan bütün müdahaleler sonucu kurtarılamadı. Samandağ Devlet Hastanesi Yetkilileri merhum Sağlar için saat 11’de hastane binası önünde bir tören düzenlediler.

Hastane önünde gerçekleşen törende Samandağ Devlet Hastanesi Müdürü Mevlüt Kiren, Başhekim Ahmet Çağlar Bozkurt ve Acil Sorumlusu Turan Bal birer konuşma gerçekleştirdiler.

Devlet Hastanesi Müdürü Mevlüt Kiren törende gerçekleştirdiği konuşmasında; ” Merhum Serkan Sağlar Hastanemizde Acil Serviste Pratisyen Hekim olarak görev yapmaktaydı. 30 Nisan 2019 tarihinde sabah 7.30 civarında mesai saatlerinde nöbetinde rahatsızlandı. Hatay Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Dr. Sağlar yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 5 Mayıs 2019 tarihinde vefat etmiştir. Allah Rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi.

Müdür Kiren’in konuşmasının ardından konuşan Başhekim Ahmet Çağlar Bozkurt; “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bugün bizim için çok kötü bir gün. Serkan kardeşimizi kaybettik. Diyecek çok söz bulamıyorum ama Samandağ koca yürekli bir insanını, bir kardeşini kaybetti. Meslek olarak her zaman elinden daha fazlasını yapan, her zaman güler yüzlü hastalarına her daim vicdanlarıyla hareket eden bir hekimimizdi. Kader bizi bu yolda ayırdı ama umarım öbür tarafta da umduğunu bulur. Bugüne kadar kimseyi incitmediğini düşünüyorum. Kimseyle en ufak bir problemi yoktu. Çalışkan bir arkadaşımızdı. Allah’tan rahmet, ailesine de sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Acil Sorumlusu Turan Bal ise konuşmasında; “Başımız sağ olsun arkadaşlar, Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Dr. Sağlar. Mesai arkadaşımız olmasının yanında bizim için daha fazlasıydı. Gerek hekim arkadaşları, gerekse sağlık personellerine iyi tavrı ve güler yüzlülüğüyle bizim abimizdi. Biz mesaideyken vefat haberini aldık. Tüm acımıza rağmen nöbetimize devam ettik. Hayat devam ediyor belki ama Acil Servis çalışanları olarak biz onu her zaman hatırlayacağız, özleyeceğiz ve onun eksikliğini hissedeceğiz. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sağlık camiasının başı sağ olsun” dedi.

Gerçekleşen törene Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Sağlık Müdürü Şafak Miçooğulları, Başhekim Ahmet Çağlar Bozkurt, Hastane Müdürü Mevlüt Kiren, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Doktor Ali Pekmezci, hastane doktorları ve personelleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirleri katılım gösterdi.

Samandağ Ayna Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
60 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?