DR KANUNCU; “BİZ, ÇOCUKLARIMIZI BÖYLE Mİ YETİŞTİRECEĞİZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

DR KANUNCU; “BİZ, ÇOCUKLARIMIZI BÖYLE Mİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Bu haber 18 Eylül 2020 - 11:26 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

Dr. Serdal Kanuncu, görevi başında uğradığı saldırı sonrası yaşadıklarını değerlendirirken, çok yoğun şiddet yaşayan bir toplum haline geldiğimizi üzülerek; “Biz, çocuklarımızı böyle mi yetiştireceğiz?” dedi.

Dr. Serdal Kanuncu, saldırganı; özür dilemesi, pişmanlık duyduğu belirtmesi ve bir daha yapmayacağı sözünü vermesi üzerine affettiğini kaydederken, şu mesajları verdi:

“Ne mutlu bana ki, beni seven binlerce dostum, ailem arkadaşlarım, hastalarım ve hatta benim tanımadığım insanlar var. Gelen binlerce arama ve mesajda cevap veremediğim dostlar affetsin. Güzel insanlığı yaşatmaya birlikte devam edeceğiz.

Herkese çok teşekkür ediyorum. Şiddet kültüründen uzak günler, ancak hoşgörüyü ve birlikteliği yaşatmakla mümkün olur. Ruhsal sorunları olan bir hastanın kanundışı bir talebini reddettiğim için saldırmış olması sonucu kendimi savunmak durumunda kaldım. Ancak üzüldüğüm esas husus, biz, insanlık olarak neden şiddeti yoğun yaşayan bir toplum haline geldik? Çocuklarımızı böyle mi yetiştireceğiz? Herkese çok geçmiş olsun diliyorum. Tekrarlanmaması dileğiyle” dedi.

Başkan Eryılmaz’dan, Dr. Kanuncu’ya Geçmiş Olsun Ziyareti

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Antakya 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nde görev yapan Dr. Serdal Kanuncu’nun görevi başında uğradığı saldırı üzerine bir geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Eryılmaz geçmiş olsun ziyaretinde; “Geçtiğimiz günlerde Çalıştığı Aile Sağlık Merkezi’nde  hastasının saldırısına maruz kalan Dr. Serdal Kanuncu’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Sağlıkçılarımıza böylesi ihtiyaç duyduğumuz ve fedakarlık gösterdikleri bu süreçte bu saldırının yaşanması büyük bir talihsizliktir. Bütün sağlık emekçilerimize bu anlamda sahip çıkılması gerektiğini, onların yanlarında olduğumuzu ifade ediyor ve hükümetten derhal bu tür saldırılara acil tedbir ve çözüm bulması konusunda çağrıda bulunuyoruz. Doktorumuza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak çalıştığı Aile Sağlık Merkezi’nde hastasının saldırısına maruz kalan Dr. Serdal Kanuncu’ya geçmiş olsun diler, bütün sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı