DR. IŞIK’TAN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DR. IŞIK’TAN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Bu haber 15 Mart 2022 - 13:11 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Samandağ Deniz Hastanesi’nin başarılı doktorlarından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Tarık Işık, diz ve kalça protezleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi. 

Dr. Işık konu üzerine yaptığı açıklamada; “Protezler; diz protezleri ve kalça protezleri en sık yaptığımız uygulamalar arasında. Dizin ileri derecede kireçlenmelerinde ileri derecede kireçlendiği ve kıkırdakların aşırı aşındığı durumlarda veya kalça ekleminin yuvasının ve kendi baş kısmının kireçlendiği durumlarda biz bu kıkırdakları çıkararak yerlerine metal protezler yerleştiriyoruz. Bu protezler son aşama protezlerdir. Ancak ileri derce de ağrı ve yürümekte güçlük çeken hastalarımızda hayat kalitesini artırmak amacıyla bu protezlerin yerleştirmesini gözümüzde çok büyütmemek gerekiyor. Hayat kalitemizi artırmak amacıyla bu protezleri hem kalça için hem diz için uygulamaktayız. Sağlıklı günler dilerim.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı