ÜST REKLAM

logo

reklam

DR. FIRINCIOĞULLARI’NDAN UYARI…

İlçemizde elde ettiği başarılarda adından söz ettiren Özel Güneypark Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yener Fırıncıoğulları, gözde alerji dönemlerinin başladığını belirterek geçici olarak damlalarla tedavi etmeye çalıştığımız alerjinin daha kötü sonuçlar doğuracağının altını çizdi.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine açıklama yapan ÖzelGüneypark Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr.Fırıncıoğulları; “Alerji sezonu açıldı. Artık her gün alerjik konjonktivitten muzdarip kızarık ve kaşıntılı gözlerle karşılaşıyoruz. Geçici olarak damlalarla tedavi etmeye çalışıyoruz ancak maalesef bu damlalar doktor kontrolünde kullanılmazsa bazı problemlere yol açabilmekte.

Bu durumdan muzdarip olan hastam henüz 16 yaşında. Artık eskisi gibi göremiyorum diye geldi ve muayenede görme seviyesini her iki gözde %20 ye kadar azaltan katarakt saptadık. Bu yaşta katarakt gelişmesinin sebebi kontrolsüz göz damlası kullanmasıydı.1 hafta ara ile her iki gözünü ameliyat edip yeniden %100 görmeye ulaştırdık. İlaç kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışalım” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?