logo

reklam

DOST MECLİSİ TOPLANDI  

   

Dost meclisi toplantısı ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ev sahipliğinde ilçemizde Truva Life Restaurant’ta gerçekleştirildi. Coşkulu bir atmosferde gerçekleşen toplantı yoğun ilgi gördü.

Toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı  Mehmet Yıldız, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı  Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Yılgın, 24. Dönem CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Oda başkanları ve çok sayıda iş adamı katıldı.

“Dost Meclisi” adını verdikleri yemek organizasyonunda ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak konuşmalarını gerçekleştirdiler.  Konuşmalar, ATSO’nun yaptıkları çalışmaları içeren 3 dakikalık bir slayt ile başladı. Çinçin, görev süresi içerisinde yaptıkları ve Hatay’a kazandırdıkları projeleri anlattı ve Samandağlılara davetlerini kırmayıp icabet ettikleri için teşekkür etti.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin; ATSO seçimlerinde kim kazanırsa kazansın kazanan Hatay olacaktır.

Nisan ayında yapılacak ATSO seçimleri üzerine konuşan Çinçin, “Her 4 yılda bir yapılan bu seçimler çalışma azmini artırır yorgunluğu atar. Dolayısıyla ATSO seçimlerinde kim kazanırsa kazansın Hatay halkı kazançlı çıkacaktır. Kazanan iş âlemi olacaktır. Sonucu çok mühim değil önemli olan seçimleri ideolojik ve siyasi oluşumlara karıştırmamaktır.

Son yıllarda gerek Suriye olayları gerek 15 Temmuz darbe girişimi neticesinde acılar çekiyoruz, şehitlerimiz var iş dünyasında sıkıntılar oldu ama ayaktayız moralimizi bozmayacağız.

Tabi biz sanayi ve ticaret odasının etki alanını çok genişlettik. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tespit konusu vs sıkıntı yaşayanlar oldu ama mağduriyetleri büyük oranda azalttık. Netice itibarıyla Yönetim bazında hiçbir meclis üyemiz, asil yedek personelimiz hiç biri terör örgütü bağından dolayı odamızdan istifa ettirilmemiştir. Bu önemli bir şeydir. Kimseyi suçlayarak söylemiyorum ama en az zayi veren odalar dahi yüzde 10–15 oranında zayi verdiler. Biz de ise bu oran sıfırdır. Bu bizim için gurur tablosudur.

Üyem olsun olmasın kapım herkese açık, memleketin sosyal yaralarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ama elimdeki merhem bütün yaraları tedavi etmeye yetmez” dedi.

Haber: Hasan Dadük

Foto: Haber Merkezi

 

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?