ÜST REKLAM

logo

reklam
22 Temmuz 2017

  “DÖRT MEVSİM EVİ” VE “MAĞARACIK VAKIF EVİ’NE ” ZİYARET

 

İlçemizde faaliyet gösteren ve yaptığı çeşitli kültürel etkinliklerle Samandağ’ına adını yazdıran Ayhan Kara 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü şair Nebih Nafile’nin rehberliğinde Hatay’ın farklı kesimlerinde yaşayan bir grup edebiyatçı ve sanatçıları Kapısuyu “Dört Mevsim Evi” ve “Mağaracık Vakıf Evi’nde ağırladı.

İlk durak Kapısuyu’nda bulunan “Dört Mevsim Evi” oldu. Ev sahibi Ayhan Kara ve tüm katılımcılara çiçek takdim eden şair Nebih Nafile; “Yoğun programınıza rağmen bizleri kabul ettiniz. Sıcak ilginizden dolayı grup adına size teşekkür ediyorum. Bilim ve sanat insanı dostumuz olarak sanat yolunda verdiğiniz çabalardan dolayı size başarılar diliyorum.” Dedi.

Ayhan Kara Konuklara Bilgi Verdi

Kalabalık sanat ve edebiyat topluluğunu burada konuk etmek benim için bir mutluluk diyen Vakıf Başkanı Ayhan Kara, öncelikle buradaki evin nereden nereye geldiğini misafirlere fotoğraflarla anlattı. Doğal bir kayanın üzerine oturtulan evin yıkılan yerlerini orijinalinde olduğu gibi restore ettiklerini, bahçede var olan ağaçlara yenilerini eklediğini ve bitkilerle zenginleştirdiğini ifade eden Vakıf Başkanı Ayhan Kara; ihtiyaç sahibi öğrencilerimize katkı sunması açısından Konuk Evi’miz konaklamak isteyen tüm dostlarımıza açıktır. 12 Temmuz’da yapımı tamamlanan Mağaracık’taki vakıf hizmet binamız her türlü sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapabilecek nitelikte. Orası da sizin gibi değerlere açıktır.

Vakıf Merkezinde Sohbet

Açık ve kapalı alanlara sahip Vakıf Merkezini gezen sanat ve edebiyat topluluğu çay eşliğinde sıcak sohbetler yaptılar. Merkezi Ankara’da bulunan Koza Karaca Yayınevi yöneticileri Aliyar Karaca ve Dr. Özgün Karaca adına, Aliyar Karaca’nın özenle hazırladığı “Mustafa Kemal’den Anılar” adlı kitap Nebih Nafile ve eşi tarafından Vakıf Başkanı Ayhan Kara’ya armağan edildi. Araştırmacı yazar Duran Yaşar grup adına kısa bir paylaşım yaptıktan sonra merkezden ayrılan topluluğu Ayhan Kara tek tek uğurladı.

Haber-Nazlı Hüzmeli

Foto:Haber Merkezi

 

Share
772 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?