ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Eylül 2017

DÖRT DUVAR ARASINA SIĞMIYORLAR

 

 

 

 

Satranç Federasyonu, satrancı sokaklara taşıyan projesini sürdürüyor. İlçemizde Deniz Sitesinde türbe karşısında parkta gerçekleşen etkinliği Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediye Başkanlığı, Samandağ İlçe spor Müdürlüğü destekliyor.

TSF Hatay İl Temsilcisi Bedrettin Günay ile Samandağ İlçe Temsilcisi Canan Oktay organizasyonuyla bu yıl Samandağ ilçemizde ilk kez gerçekleştirildi.
TSF Hatay İl Temsilcisi Bedrettin Günay Satrancı Sokaklara taşıyalım projesi ile ilgili yaptığı açıklamada “Satranç Federasyonu, satrancı sokaklara taşıyan bu yepyeni bir proje bu senede ilçemizde gerçekleşti. Her yıl okulların açılmasına bir hafta kala hayata geçmesi planlanan “Sokakta Satranç Var!” isimli proje ile her ilde ve ilçe de sokaklara çıkılarak satranç oynanıyor. Hem okul sezonu başlarken ülke genelinde satrancı daha görünür hale getirmeyi hem de birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satranç parklarının yapılmasını sağlamayı amaçlayan proje çerçevesinde tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi, hakemlerimizi, öğrenci ve velilerimizi bu tarihler arasında sokaklarda satranç oynamaya davet ettik. Artık turnuva salonlarında dört duvar arasında sığmıyor, sokaklara taşıyoruz. Bu sürecin yaşanmasına destek olan herkese, katılım gösteren satranç severlere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
430 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?