ÜST REKLAM

logo

reklam

DOKTORLAR İSYANDA…

 

Bir Günde 3 Tıp Doktoru İntihar Etti

Batman’da Dr. Engin Karakuş, Adana’da Dr. Ece Ceyda Güdemek, İstanbul’da Tıp Fakültesi öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu intihar ederek yaşamına son verdi.

Türkiye, üç gündür aynı günde intihar eden 3 doktoru konuşuyor. Evet üç doktor belki de aynı sıkıntıların yarattığı bunalımla intihar etti.

Antakyalı bir doktor camiada üzüntüye yol açan 3 intihar olayı ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden düşündürücü söylemlerle dolu şu mesajı yayınladı:

“Aynı gün içinde bir tıp öğrencimiz bir çocuk asistanı arkadaşımız ve bir kalp damar cerrahı arkadaşımız maalesef intihar ederek yaşamlarına son verdiler…!

Öyle bir meslek ki; bir yaşam kurtarmak için bir ömür verirsin !

Memleketinde hakarete uğrayabilir, dövülebilir, bıçaklanabilir hatta öldürülebilirsin…öldüremedilerse ! eğer ! Ruhunuzun tükenmesine katkı sağlayarak maalesef intihar a sürükleyebilirler!

Vergisiyle sizi geçindirdiklerini düşünenler, hastama hemen bakacaksın-hastam ölmesin yoksa kötü olur haa! diyenler, o şu bu siyasetçi benim akrabamdır diye size gözdağı verenler, devlet hastanelerinde çalışanlarınızı sarı zarflar ile tehdit edenler, özel hastanelerde az para ile çok iş yapacaksın diyen sözde meslektaş tacirler, sırf ego tatmini için, istemediğiniz halde sizlere tıp okutanlar ve sizleri gece gündüz ders-sınav-ders diye bitirenler, üniversitelerde sizlere yıllarca gün aşırı/ 2-3 gün blok nöbet tutturanlar, bunların nedeni olan sağlık politikalarını yapanlar, uygulayanlar, uygulatanlar ve hiçbirşey olmamış gibi davranan-sesi çıkmayan ya da çıkamayan sağlık örgütleri, tabip odaları, biz hekimler… Sizlerin yorgun ruhlarını anlayamayanlar, çözüm üretmeyenler !

Hepiniz sorumlusunuz! Hepimiz sorumluyuz …”

Haber Merkezi

Share
374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?