DOĞAL YAŞAMDAN KOPUNCA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

DOĞAL YAŞAMDAN KOPUNCA

Bu haber 13 Ocak 2020 - 10:04 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Hazırlayan: Sami Aslan

Yaşanacak bir tek ömrümüz var. Onu da uzun ve mutlu yaşamak için sağlıklı olmak gerekiyor.

Oysa günümüz insanı çok erken, hatta küçücük yaşlarda kanser, kalp, şeker, tansiyon, obezite sorunlarıyla sarmalanıyor. Paketlerle ilaç, antidepresanlar, antibiyotikler yanımızdan ayırmadığımız aksesuarlarımız oldu. İnsan ömrü uzadı, evet uzadı ama, ne pahasına. Sağlıksız, hastalıklı, bir gün bile kullanmadığımızda ölümümüze neden olabilecek ilaçlara mahkum bir yaşam.

Neden bu hale geldik:

Doğadan uzaklaştıkça, bizi sağlıklı yapan unsurlardan da uzaklaştık. Sadece doğal ortamlarda, bulunan, bedenimizin ihtiyacı olan probiyotik bakterileri, yani savunma sistemimizin koruyucularını “steril ortam” kentlerde öldürdük. Annenin doğum kanalında ve anne sütünde de bulunan bu probiyotikleri süreç içerisinde, aldığımız antibiyotiklerle ve yanlış beslenme ile yok ettik. Bağışıklık sistemimiz her geçen gün, her türlü hastalığa açık hale geldi. Bütün hastalıklarımızın sebebi, kaynağı budur: Bağışıklık Sisteminin Çökmesi.

İnsanlık; tarihi boyunca doğal ortamdan aldığı bu çok değerli savaşçılarla yaşadığı sürece sağlıklı, güçlü bir ömür sürdü. Beslenmesini MAYAlanmış ürünlerle sürdürenler daha da uzun süre, sağlıkla hayatta kaldılar. Besindeki enzimlerin açığa çıkartılarak, probiyotik ve diğer yararlı bakterilerin etkisiyle mayalanma sürecinden geçmiş yani FERMENTE edilmiş ürünler; sağlık bir sindirim sisteminin oluşmasını, probiyotik bakterilerin bağırsaklarda koloni kurup yerleşmesini ve çoğalmasını ve bağışıklık sistemimizin gelişmesini sağlarlar.

İşte bu iki olgu: Probiyotik bakteriler ve fermente ürünler yaşam kaynağımızdır, sağlık kaynağımızdır!

Özellikle çocuklarımızı sağlıklı yaşamaya yönlendirmek hepimizin görevidir.

Kaynak: Probiyotik Mutfak                                      

Sami Aslan
Sami Arslandeneme@deneme.hotmail.com
afdah.info

voir films