DOĞAKA, İSKENDERUN, SAMANDAĞ VE ARSUZ’DA TURİZM ÇALIŞTAYLARI DÜZENLİYOR. « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

DOĞAKA, İSKENDERUN, SAMANDAĞ VE ARSUZ’DA TURİZM ÇALIŞTAYLARI DÜZENLİYOR.

Bu haber 03 Mart 2017 - 12:23 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

 

İlimizin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal varlıkların sosyo-ekonomik kalkınmada daha etkin kullanılabilmesini hedefleyen Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞADA), konu ile ilgili ilimizin üç önemli ilçesi olan İskenderun, Arsuz ve ilçemiz Samandağ’da çalıştaylar düzenliyor.

Düzenlenecek olan çalıştaylarla ile  ilgili yapılan açıklamada; ”Bu amaçla Hatay’da sektörün mevcut durumunun ve potansiyellerin ortaya konması, bu potansiyelleri harekete geçirebilecek proje önerilerinin geliştirilmesi ve bu yolla turizmin bölge kalkınmasına katkısının artırılması beklenmektedir. Bu kapsamda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2012-2015 yıllarını kapsayan Hatay ili Turizm Stratejisi ve Eylem Planı çalışması yapılmıştı.

Ajans tarafından bu defa 2016-2019 Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı hazırlanması çalışmaları kapsamında; bir önceki planda belirlenen stratejileri ve tedbirleri değerlendirmek veyeni uygulanabilecek strateji ve tedbirleri belirlemek amacıyla; anketler, GZFT Analizi vs. çalışmaların yanı sıra ilçe bazlıçalıştaylar düzenlenecektir.

Bu bağlamda,turizm potansiyeli yüksek olan İskenderun, Arsuz ve Samandağ ilçelerimizde düzenlenecek olan çalıştay tarihler ve yerleri aşağıda yer almaktadır.

İSKENDERUN:             07.03.2017 Salı, Saat:10.00, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Kırmızı Salon

ARSUZ: 07.03.2017 Salı, Saat:15.00, Uluçınar Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Salonu

SAMANDAĞ: 10.03.2017 Cuma, Saat:15.00,Samandağ Kültür Merkezi

Kamuoyuna duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Haber:Ali doğru-Foto:Haber merkezi