ÜST REKLAM

logo

reklam
24 Kasım 2016

DOĞAKA HATAY’DA TOPLANDI

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 75. Yönetim Kurulu Toplantısı; Hatay Valisi Erdal Ata, DOĞAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Osmaniye Valisi Kerem Al, Hatay BŞB başkanı Lütfü Savaş, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ve diğer yetkililerin katılımı  ile ilimiz Hatay’da gerçekleşti.

doga-ka-2

DOĞAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan yaptığı açış konuşmasında, bu toplantının Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerimize hayır ve bereket getirmesini temenni etti. Toplantının ana konusunun son zamanlarda Ajans tarafından yapılan faaliyetler olduğunu belirten Vali Özkan, “2016 yılı çalışma programı çerçevesinde Doğrudan Faaliyet Destek Programı ile ilgili bir değerlendirme yapacağız. Teknik-Destek Programı ile ilgili olarak da Eylül-Ekim ayında yapılanlarla ilgili arkadaşlarımız tarafından bir bilgilendirme yapılacaktır. Ajansımızın sorumluluk alanında güdümlü proje olarak değerlendirdiğimiz Dörtyol ve Göksün ilçelerimizde iki tane soğuk hava deposu projemiz var. Bugünkü toplantımızda bu projelerde gelinen son durum hakkında da bir değerlendirme yapacağız.’’ şeklinde konuştu.

2017 yılına ilişkin taslak çalışma programının muhtevası ile ilgili bir sunum gerçekleştirileceğini ifade eden Vali Özkan, “2017 yılına yönelik özellikle uluslararası alanda rekabet gücümüzün arttırılmasına katkı sağlayan fuar faaliyetleri ve benzer aktivitelerle ilgili bir değerlendirmemiz olacak. Rekabet gücümüzün arttırılması ve zenginliklerimizin farkına varılmasında kalkınma ajanslarımızın çok nitelikli bir imkân potansiyeli var. Ajansımız sadece vermiş olduğu finansal destekle değil, nitelikli uzmanlarla hem özel hem kamu sektörünün imkân ve potansiyelinin tespiti, bu tespitlerin toplumla paylaşılması ve rekabet gücümüzün arttırılması yönünde çok nitelikli bir hizmet sunmaktadır. Bu vesile ile ajansımızın yönetim kuruluna, Genel Sekreterimize ve ajans çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?