ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Haziran 2017

“DOÇ. DR SAVAŞ, ÇÖZÜM ODAKLI BİR TAVIR SERGİLEDİ”

 

 

 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, ilçemizde tartışılan ve uzun bir süredir en sıcak gündem olarak yerini koruyan eski vergi dairesi ve balıkçılar çarşısı olarak bilinen yerin esnaf olan hissedarları mağdur etmeden yeşil alana dönüştürülmesi ve 75.yıl parkına dahil edilmesi yönünde taleplerin değerlendirilmesi ve çözüme yönelik alternatiflerin masaya yatırılması ve çözüm önerilerinin ortaya konması anlamında görüşmeler yapmak üzere H.B.B Başkanı Lütfü SAVAŞ’ı ziyaret ettiklerini belirterek, Savaş’ın duruma bakış açısını ilçemiz halkıyla paylaştı.

Oda Başkanı Kamacı, “heyetimizde Sayın Refik ERYILMAZ, Nefes almak istiyorum insiyatifinin temsilcileri, Oda Başkanları ve sivil toplum kurumlarının temsilcileri katılım sağladılar.

Başkan SAVAŞ Heyetimizi çok sıcak bir ilgi ile misafir etmiştir.

Sayın SAVAŞ; heyetimizin yeşil alan talebini ve sebeplerini dikkatli ve sabırlı bir şekilde dinledi. Bu talebimizi değerlendirir iken Samandağ İlçesi eğitimli insanları en fazla içinde barındıran ilçe olmasına rağmen en fazla düzensiz, çarpık ve kamu alanlarından yoksun bir imara sahip olduğunun altını çizdi. Tecrübesi ve bilgisi doğrultusunda yeşil alan talebimizin haklı ve masum bir talep olduğu yönünde tereddütsüz fikir beyan etmişlerdir.

Alanın Samandağ belediyesi tarafından kendilerine havale edilmesi durumunda bilimsel bir çalışma doğrultusunda ileriye dönük halka hizmet edebilecek bir proje hazırlayarak modern bir şekilde altta otopark olmak üzere ayrıca otoparkların üstünde modern bir yer altı AVM’si inşa edebileceklerini ve Samandağ halkının hizmetine sunabileceklerini beyan ettiler.

Sayın SAVAŞ’a sıcak ve samimi ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca İlçemizin hayati gereksinim duyduğu heyetimizin talebi doğrultusunda yeşil alan ve otopark ihtiyacının giderilmesine yönelik olumlu yönde gösterdikleri ehemmiyetten dolayı da teşekkür ederiz.

Konu ile alakalı sorumluluk bilinci ile çözüme odaklı bir tavır sergileyerek H.B.B. Başkanı ile Samandağ halkını bir araya getiren Sayın Refik ERYILMAZ’a teşekkür ederiz.

Yeşil alan talebimizi destekleyen noktada heyete katılan Oda ve STK temsilcilerine teşekkür ederiz.

Bu halkı ve masum talebi halkımızın ezici çoğunluğu adına üstlenen, gündeme getiren ve  kamuoyunda tartıştıran nefes almak istiyorum insiyatifine teşekkür ediyoruz”dedi.

 Haber-Foto: Nazlı Hüzmeli

 

Share
677 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?